Mieszkańcy pytają za naszym pośrednictwem o PSZOK w Jaworznie. Gdzie mają wywozić śmieci?

REKLAMA

Treść listu poniżej:

Bardzo prosiłabym o poruszenie tematu zamknięcia Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów w Jaworznie. Decyzja ta jest co najmniej dziwna, wielu mieszkańców miasta, pomimo koronawirusa, wytwarza śmieci np, odpady budowlane. Skoro PSZOK został zamknięty to miasto powinno wskazać gdzie mieszkańcy mogą wywieź śmieci. W przeciwnym razie albo utoniemy w tych śmieciach, albo znów ludzie będą wywozić śmieci do lasu, ewentualnie kto ma rodzinę mieszkająca w bloku, będzie mógł „podrzucić” swoje śmieci do śmietnika znajdującego właśnie się przy blokach.

W dniu 07.04, Pani z MZNK telefonicznie, wyjaśniła mi, że punkt został zamknięty do odwołania. Stwierdziła, że jest to decyzja władz miasta. Moje pytanie brzmi, czemu jedni muszą pracować, a drudzy nie? Dla przykładu, choć oczywistego, panie w sklepach spożywczych muszą pracować, a mają znacznie większy kontakt z ludźmi, niż pracownicy PSZOK.

Decyzja władz miasta jest irracjonalna, czy koronawirus jest czy nie, życie toczy się dalej, ludzie nie przestaną produkować śmieci, nie zaprzestaną prac budowlanych.
Piszę tego maila nie tylko w swoim imieniu, ale również w imieniu wielu innych mieszkańców naszego miasta.

Pozdrawiam.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki