Póki co nie wiadomo, kiedy otwarte zostaną tradycyjne kina, w pobliskich Mysłowicach pomyślano więc o alternatywie. Tak oto powstał pomysł zorganizowania seansów kina samochodowego.

REKLAMA

Urząd Miasta Mysłowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rada Dzielnicy Ławki oraz Rada Dzielnicy Stare Miasto zapraszają na plenerowe i samochodowe kino “pod chmurką”.

Projekcje filmowe odbędą się:

  • 31 maja 2020, Mysłowice Park Słupna
  • 7 czerwca 2020, Mysłowice Ławki („na leżakach”)
  • 14 czerwca 2020, Mysłowice Stare Miasto

Czy wiecie, że w Stanach Zjednoczonych pierwszy pokaz kina samochodowego odbył się już w 1933 r.? Miłość do kina i samochodów połączyła Amerykanów prawie 100 lat temu, a lata 50-te i 60-te stworzyły z tej formuły zjawisko popkulturowe, które wędrowało sobie po świecie przez kolejne dekady – opisuje historię idei Mysłowicki Ośrodek Kultury. – Obecnie, w czasie epidemii, która łączy cały świat, zjawisko pokazów filmowych pod gołym niebem wydaje się być idealną formą spędzania wolnego czasu – zachęcają.

WARTO WIEDZIEĆ:
– Aby obejrzeć seans w kinie samochodowym, należy przyjechać samochodem z radiem.
– Udział w projekcjach jest bezpłatny, lecz formuła zakłada: „kto pierwszy, ten lepszy”.
– Każdy uczestnik (samochód) otrzyma przy wjeździe kartę z numerem samochodu, nr telefonu i menu. Na tej podstawie będzie można wysłać SMS z zamówieniem przekąsek i napojów. Zamówienie zostanie dostarczone przez obsługę, ale płatność może się odbyć tylko gotówką.
– Od wszystkich uczestników oczekuje się stosowania się do obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Wkrótce opublikowana zostanie ankietę, dzięki której wspólnie wybrane zostaną tytuły filmów do plenerowych projekcji. – Śledźcie naszego fb, bądźcie aktywni, a już teraz rezerwujcie sobie niedzielne wieczory – zaprasza MOK.

Obecnie nie wiadomo nic na temat pomysłów organizacji podobnego wydarzenia w Jaworznie, dlaczego więc nie wybrać się do sąsiadów?

źródło: mysnet.pl