500+ na wakacje dla dzieci? Podczas spotkania wyborczego w Stalowej Woli 6 czerwca prezydent Andrzej Duda obiecał 500 złotych bonusu wakacyjnego na każde dziecko.

REKLAMA

Bon turystyczny będzie emitowany tak jak 500+. To będzie 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego – wyjazdów, kolonii, wczasów. Skorzystają na tym polscy przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne – mówił prezydent Duda na spotkaniu z wyborcami w Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu rząd zapowiadał bon wakacyjny w wysokości 1000 zł dla każdego zatrudnionego na umowę o pracę, jednak świadczenie, wg zastępcy rzecznika PiS Radosława Fogla, będzie wyglądać inaczej – będzie to właśnie kolejne 500+ zapowiedziane przez prezydenta.

Chodzi o to, żeby przede wszystkim mogły skorzystać z tej pomocy rodziny z dziećmi, dlatego ostatecznie zapadła taka decyzja, by iść drogą świadczenia 500+. Trzeba pamiętać, że całość wydatków państwa związana z walką z kryzysem to prawie 300 mld zł i w ramach tego była możliwość ustanowienia takiego bonu – mówił rzecznik w wywiadzie dla serwisu polsatnews.pl.

Rzecznik dodał również, że bon miałby być dystrybuowany już w te wakacje.

źródło: polsatnews.pl

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki