Ulica 11 Listopada zamknięta dla ruchu. Jak informuje Urząd Miejski w Jaworznie, jutro, 15 czerwca, na przebudowywanej obecnie drodze kładziona będzie nowa nawierzchnia asfaltowa. Oznacza to zamknięcie drogi dla ruchu samochodowego na około 5 godzin.

Foto: UM Jaworzno
REKLAMA

Ulica 11 Listopada pozostanie zamknięta dla ruchu samochodowego 15 czerwca od godziny 8.00 do około godziny 13.00 w związku z prowadzonymi na przebudowywanej drodze pracami, które polegać będą na położeniu na jezdni nowej nawierzchni asfaltowej.

Przypomnijmy, że prócz przebudowy samej jezdni, w ramach projektu przy ulicy 11 Listopada powstanie też nowa kanalizacja deszczowa, dwa przejścia dla pieszych, szerokie na 2,5 m chodniki o długości 927 m po obu stronach drogi, oraz przystanki autobusowe po obu stronach ulicy. Dodatkowo, skrzyżowanie ul. 11 Listopada z ul. Grunwaldzką zostanie przebudowane na rondo holenderskie. Łącznie wyremontowane zostanie 685 m drogi, nowo wybudowany odcinek łącznik będzie liczył 117 m.

Przebudowa ul. 11 Listopada ma się zakończyć 31 października. Koszt inwestycji to okoł0 6,4 mln zł, z czego 2,6 mln zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

    • Aha, czyli ci, którzy panikują z powodu zwężenia jezdni, myślą, że będzie węższa niż 2 x 2,5 m = 5 m. Wtedy faktycznie byłyby powody do zmartwień, bo autobusy nie mogłyby się mijać. Uspokajam – jezdnia będzie miała 6 m szerokości.