Człowiek coraz częściej i dłużej przebywa w pomieszczeniach zamkniętych, lecz instynktownie poszukuje kontaktu z przyrodą. Chce jak najdłużej cieszyć się otaczającym go środowiskiem i czerpać jak najwięcej z tego, co stworzyła natura. Pomaga to w odpoczynku i regeneracji do dalszej aktywności. Dlatego warto wykorzystać każdą nadarzającą się możliwość do stworzenia warunków, które będą spełniać te oczekiwania. Jednym z takich rozwiązań jest montaż na poddaszu dużych okien balkonowych Galeria firmy FAKRO.

REKLAMA

Poddasze kreuje wiele ciekawych możliwości architektonicznych i aranżacyjnych. W dachu skośnym bez ścianki kolankowej można przeszklić całą ścianę wielkimi oknami balkonowymi, które dają mnóstwo naturalnego światła, panoramiczny widok na okolicę oraz, co najważniejsze, możliwość stworzenia balkonu na poddaszu.

Okno balkonowe FGH-V Galeria

To nowatorskie, dwuskrzydłowe okno, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne otwierane jest uchylnie do góry, a dolne uchylane do przodu, umożliwiając swobodny dostęp do jego wnęki. Skrzydło górne podtrzymywane jest przez innowacyjny mechanizm wspomagający, który pozwala pozostawić go w dowolnej pozycji. Boczne barierki ochronne zintegrowane są z dolnym skrzydłem i wysuwają się podczas jego otwierania. Aby zamknąć skrzydło, należy jedynie zwolnić specjalne blokady. W trakcie zamykania barierki balkonu chowają się w oknie i nie są widoczne ponad połacią dachu, przez co nie ulegają zabrudzeniu oraz nie zakłócają estetyki dachu. Po otwarciu balkonu barierki są zawsze suche i czyste, co zapewnia bezawaryjne ich użytkowanie.

Otwierając okna balkonowe, zyskujemy dodatkową przestrzeń na poddaszu oraz bliski kontakt z otoczeniem. Otwieramy nasze wnętrze na otaczający nas świat, a my możemy cieszyć się bezpośrednim kontaktem z przyrodą.

Zastosowany w oknie balkonowym FAKRO specjalny system topSafe zapewnia podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe okna.

Standardowo okno wyposażone jest w dwukomorowy, bezpieczny pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną i antywłamaniową klasy P2A. W przypadku jej uszkodzenia kawałki szkła pozostają sklejone z folią, co niweluje ewentualne zagrożenie. Na zewnątrz pakietu zamontowana jest szyba hartowana z wieczystą gwarancją odporności na grad. Bezpieczeństwo okna Galeria zagwarantowane jest na najwyższym poziomie.

Kolejnym ważnym elementem zastosowanym w oknie Galeria jest automatyczny nawiewnik V40P, który poprzez automatyczną regulację wielkości kanału przepływu dostarcza optymalną ilość powietrza, zapewniając zdrowy mikroklimat na poddaszu oraz oszczędność energii cieplnej.

***

Otwierając szeroko okno balkonowe Galeria, zapraszamy otaczający nas świat do naszego domu. W prezencie otrzymujemy mnóstwo naturalnego światła, kontakt z otoczeniem oraz piękne widoki, co zdecydowanie pomaga w codziennym, aktywnym życiu. A cały asortyment firmy FAKRO wraz z oknami balkonowymi Galeria znajdziecie w Jaworznie w hurtowni budowlanej LUBAR.

Adres: Jaworzno-Bory ul. Tetmajera 1 A

Tel.: 607 992 265

Email: milosz.zabkowski@lubar.pl

Źródło i fot.: FAKRO

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki