Wykryto koronawirusa u jednego z pracowników marketu Kaufland przy ulicy Matejki. 30-letni mężczyzna, mieszkaniec Jaworzna miał kontakt z członkiem rodziny, który był zakażony.

REKLAMA

Aktualnie mężczyzna pozostaje w izolacji domowej, nie ma objawów choroby.

Pracownicy supermarketu od dwóch dni żyją w niepewności, ich dane zostały przekazane stacji sanitarno epidemiologicznej, która będzie kierowała ich na testy po upływie określonego czasu od kontaktu z zakażonym. Nieoficjalnie odwiedziliśmy się, że zakażony pracownik pomagał przy wykładaniu towarów. Pracował również dodatkowo w jeszcze innym sklepie w Jaworznie.

O komentarz na wniosek pracowników i klientów poprosiliśmy przedstawicieli Kauflanda:

Naszą nadrzędną wartością jest zdrowie pracowników oraz klientów, dlatego w porozumieniu z właściwymi organami natychmiast zostały podjęte odpowiednie środki bezpieczeństwa. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o objęciu wskazanego pracownika kwarantanną przekazaliśmy sanepidowi listę pracowników, którzy mogli mieć z nim kontakt. Decyzją sanepidu osoby te również przebywają na kwarantannie. Ponadto podjęliśmy decyzję o prewencyjnej dezynfekcji marketu. Sklep funkcjonuje normalnie i jest dostępny dla klientów w standardowych godzinach. – informuje Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k.

Testy wśród pracowników będą zapewne wykonywane na początku następnego tygodnia, tak więc pierwszych wyników możemy spodziewać się w okolicach środy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ