W Jaworznie skrzyżowanie ulic Stanisława Moniuszki z Al. Piłsudskiego od jakiegoś czasu nie jest bezpieczne. Na skrzyżowaniu dochodzi do zdarzeń drogowych.

REKLAMA

Zgłosiła się do nas kierująca samochodem osobowym, w którym to została uszkodzona opona. Wszystko wskazywało na to, że podróżująca samochodem osobowym mogła najechać na krawężnik drogowy. Została zniszczona opona oraz felga samochodu. Zdarzenie to miało miejsce w piątek 10 lipca.

To tak jakby mnie ktoś potraktował kamieniem, nie widziałam żadnej przeszkody na drodze. Jechałam pasem na wprost. Nie wykonywałam żadnego innego manewru.

Udaliśmy się na na miejsce zdarzenia osobiście. To co zobaczyliśmy przekonało nas, dlatego ostrzegamy. Na skrzyżowaniu ulic Stanisława Moniuszki z Al. M. J. Piłsudskiego w obrębie wysepki przeprowadzono prace remontowe. Nawierzchnie uzupełniono kostką brukową, być może tymczasowo. Kostka ta wychodzi stanowczo na pas jazdy na wprost w kierunku stadionu Azotania. Zapewne pod wpływem nacisku poruszających się pojazdów nawierzchnia ta uległa deformacji. Na zdjęciach widać, że ten teren wygląda właśnie niczym krawężnik dla samochodów. Kierowcy mogą nie spodziewać się takiej niespodzianki, zwłaszcza kiedy poruszają się za innymi pojazdami.

Za stan rzeczy odpowiada MZDiM w Jaworznie jak twierdzi nasza czytelniczka, nie mieszkająca w naszym mieście. Czy będzie domagać się odszkodowania? Tego nie wiemy. My tylko ostrzegamy kierowców podróżujących w tym terenie.

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki