Kwarantanna dla Polaków wróciła w kilku krajach

Po przekroczeniu granic Litwy, Łotwy i Estonii obywatele Polski będą musieli poddać się dwutygodniowej kwarantannie. W piątek władze tamtejszych krajów opublikowały kolejną listę krajów, których dotyczą dodatkowe obostrzenia. Polska znalazła się tam przez rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19. 

REKLAMA

Na listach znajdują się kraje, w których w ciągu ostatnich 14 dni liczba przypadków zachorowań na koronawirusa jest wyższa niż 16 na 100 000 obywateli. W dniu publikacji list przez ambasady, Polska miała ich 20,9. W związku z tym Polaków wjeżdżających na teren Litwy, Łotwy lub Estonii obowiązywać będzie 14-dniowa izolacja, w razie, gdyby byli nosicielami wirusa.

Obok Polaków, ograniczenia dotyczą też obywateli Andory, San Marino, Luksemburga, Rumunii, Hiszpanii, Belgii, Bułgarii, Malty, Monako, Czech, Szwecji, Holandii, Portugalii, Islandii, Szwajcarii, Francji Chorwacji, Austrii i Cypru.

Aktualizacja list nastąpi za tydzień, 14 sierpnia. Jeśli sytuacja w kraju ulegnie poprawie, być może obowiązek odbycia kwarantanny w tych krajach zostanie zniesiony.