Od 5 do 60 lat mają mieszkańcy Jaworzna, u których potwierdzono 19 sierpnia zakażenie koronawirusem. Poniżej zamieszczamy szczegóły dotyczące 5 ostatnich przypadków udostępnione przez jaworznicki sanepid.

REKLAMA

Pierwszy potwierdzony dzisiaj przypadek to kobieta w wieku ponad 50 lat. Jaworznianka miała lekkie objawy choroby, po zrobieniu testów na koronawirusa te wykazały wynik dodatni. Kobieta przebywa obecnie w izolacji domowej. Wcześniej nie przebywała w kwarantannie.

Drugi przypadek to mężczyzna w wieku ponad 60 lat. Miał wcześniej kontakt z osobą chorującą na COVID-19, od której najprawdopodobniej się zaraził.

Trzeci, czwarty i piąty przypadek to rodzina, która wróciła z zagranicy, z terenu Unii Europejskiej. Małżonkowie mają po około 30 lat, dziecko – 5 lat. Nikt z trójki nie miał objawów koronawirusa, ale postanowili na własną rękę się przebadać. Wyniki wymazu gardła potwierdziły zakażenie u rodziców i dziecka – laboratorium przeprowadzające test poinformowało o dodatnim rezultacie jaworznicki sanepid.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Jaworznie:

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Jaworznie – 19.08

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki