Dieta, rezygnacja z ulubionych posiłków? Jak jest naprawdę?

Moda na zdrowe odżywianie nie słabnie. To dobre okoliczności, które pomagają części osób zatroszczyć się o własne zdrowie i kondycję, pomóc z nadwagą czy otyłością. Łatwo można znaleźć przepisy na smaczne posiłki, bogate w składniki odżywcze, zasięgać porad w internecie. A czy warto korzystać z porady dietetyka? Pytamy panią Patrycję Kłósek.

REKLAMA

Zapotrzebowanie i zainteresowanie konsultacjami z dietetykiem jest ogromne. Pomocy, porad szukają u nas zarówno dorośli,  jak i młodzież. Osoby szczupłe i bardzo otyłe kobiety i mężczyźni, osoby zdrowe i chore.

Jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie?

 

Wielu osobom określenie „dieta” błędnie kojarzy się z odchudzaniem, rezygnacją z ulubionych posiłków i spożywaniem niesmacznych mało urozmaiconych potraw. Jak jest naprawdę?

Zdrowe odżywianie wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Jednak najtrudniej jest zacząć. Potem nawyki wchodzą w krew i zanim się obejrzymy stają się naszym stylem życia. I właśnie o to chodzi! Ale, ale… nie od razu Kraków zbudowano, więc najlepiej będzie zacząć wprowadzać małe zmiany, ale powoli i konsekwentnie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki