Placówki pomocowe  w Jaworznie zamknięte. Decyzją wojewody śląskiego, od 20 października 6 z jaworznickich placówek zmuszonych było zawiesić działalność.

REKLAMA

Decyzja wojewody śląskiego została podjęta, jak można przeczytać w uzasadnieniu, w trosce o zdrowie i życie osób korzystających z ich pomocy

– W naszym mieście zaleceniem objętych zostało sześć placówek: Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Szczakowskiej i Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Chopina, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Jaworznie; Dzienne Domy Pomocy Społecznej przy ulicach Grunwaldzkiej oraz Szczakowskiej, prowadzone na zlecenie miasta przez Stowarzyszenie „Nasza Przystań” oraz Kluby Seniora przy ulicach Matejki i  Bocznej, prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Polecenie wojewody zostało w Jaworznie wprowadzone niezwłocznie po jego ogłoszeniu – tłumaczy Czesław Smalcerz, dyrektor jaworznickiego MOPS-u.

Nie oznacza to jednak, że seniorzy i potrzebujący zostaną pozostawieni sami sobie – placówki już pracują nad możliwością dostarczenia wsparcia w ich domach, tak jak na początku epidemii koronawirusa.

Ponieważ decyzja wojewody jest „świeża”, jesteśmy jeszcze na etapie ustaleń i konsultacji, w jakim stopniu będziemy mogli pomóc naszym podopiecznym. Na pewno zależy nam na tym, by wrócić do takich świadczeń jakie zapewnialiśmy im podczas wiosennego zamknięcia. Miałby to być codzienny ciepły posiłek oraz szeroko rozumiana pomoc w załatwianiu bieżących spraw, z którymi seniorzy mogą mieć problem. Zakres pomocy, który udało nam się zorganizować wiosną był dla naszych klientów zadowalający, dlatego chcemy, żeby otrzymali podobne wsparcie i tym razem – tłumaczy Jacek Szkółka, prezes stowarzyszenia „Nasza Przystań”.

Decyzja obowiązuje do odwołania.

foto/źródło:: UM Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki