Jaworznicki Czarnoprochowy Klub Strzelecki Stare Strzelby zaprosił na zawody strzeleckie do Dzierżna. W sobotę 24 października zmierzyło się ze sobą 31 zawodników.

REKLAMA

Przyjechali z Polski i czeskich Moraw. Jaworznian wśród nich było ośmiu. W zawodach brał również udział Mistrz Polski Juniorów Krzysztof Mrzygłód. Strzelano z broni krótkiej i długiej. Broń krótka to pistolety i rewolwery, zaś bron długa to karabiny, muszkiety, strzelby i arkebuzy. Strzela się z broni oryginalnej lub replik, ale tylko broni powstałej przed 1890 r.

– Zawody zawsze są dopracowane do perfekcji – powiedział nam Franciszek Kożuch, prezes jaworznickich Starych Strzelb, który strzela z karabinka „bez nazwy”, produktu belgijskiego rusznikarza.

Z broni krótkiej strzela się do tarczy na odległość 25 i 50 metrów, z broni długiej wyłącznie na 50 m. Rozegrano 6 konkurencji. Jaworznianie byli klasyfikowani w sześciu konkurencjach.

Cały dochód z zawodów przeznaczony zostanie na prezenty mikołajkowe dla jaworznickiego Domu Dziecka.

W konkurencji Marti Dynamic – miejsce 2 wywalczył Franciszek Kożuch, w konkurencji Miqelette- miejsce 2 należało również do Franciszka Kożucha, w konkurencji Veterli- miejsce 14 zajął Szczepan Wróblewski, w konkurencji Mariette – miejsce 4 wywalczył Mirosław Dominas, na miejsceu 7 uplasował się Wojciech Zymon, w konkurencji Kuchenreuter- miejsce 3 zdobył Adam Dominas.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki