Koronawirus – sytuacja w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym i Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie, gdzie znajdywały się ogniska koronawirusa liczące po kilkadziesiąt zakażeń, wróciła do normy. W pierwszej placówce nie ma obecnie aktywnych przypadków koronawirusa, w drugiej – pozostały zaledwie 3.

REKLAMA

Obecnie w DPS-ie przebywa 3 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem.Większość personelu placówki wróciła już do normalnej pracy. W domu cały czas obowiązują zaostrzone procedury bezpieczeństwa. 

22 listopada zakończył swoje działania w DPS-ie zakończył dodatkowy personel medyczny, oddelegowany do opieki nad chorymi. Tak pracę zespołu podsumował kierujący działaniami dr Jacek Dutkiewicz:

W DPS wprowadzono i utrzymano zaostrzony reżim sanitarno-epidemiologiczny w stosunku do personelu medycznego oraz izolację personelu biurowego w stosunku do pozostałych pracowników – mówi dr Jacek Dutkiewicz. – W obiekcie ustalone zostały strefy zielone dla pacjentów niezakażonych, a śluzami dekontaminacyjnymi oddzielono strefę czerwoną dla pacjentów zakażonych. Poprzez stały nadzór lekarski, przy zastosowaniu farmakologii, pacjenci zdrowieli, a ozdrowieńcy byli przemieszczani do strefy zielonej. Grupa wsparcia medycznego stopniowo przekazywała personelowi odpowiedzialność na poszczególnych odcinkach, przejmując głównie zadanie zabezpieczenia medycznego oraz sanitarno-epidemiologicznego – dodaje dr Dutkiewicz.

Opanowana została również sytuacja w ZP-O. W placówce nie zdiagnozowano nowych przypadków koronawirusa, wznowiono za to przyjęcia nowych pacjentów. Zakład działa w zaostrzonym rygorze sanitarnym.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Jaworznie (stan na 26 listopada, godzinę 10.30):

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Jaworznie – 26.11

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki