REKLAMA

Chciałbyś samodzielnie prowadzić dokumentację swojej firmy? Jeśli orientujesz się w prawie podatkowym, nic nie stoi na przeszkodzie, pamiętaj jednak, że wymaga to doskonałej znajomości przepisów i wiedzy z zakresu rachunkowości. Rzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych to jeden z najważniejszych elementów sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Błędy i pomyłki są niedopuszczalne i mogą Cię one dużo kosztować. Kary są zwykle bardzo wysokie. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się skorzystać z pomocy specjalistów. Co będzie lepsze – własna księgowość czy biuro rachunkowe dla firm? Stworzyć etat i zatrudnić profesjonalną księgową czy skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego?

Własna księgowość czy biuro rachunkowe dla firm? – Co najczęściej wybierają przedsiębiorcy?

Na samym początku, kiedy firma jeszcze raczkuje, zarówno księgowość, jak i czynności kadrowo-płacowe, spoczywają najczęściej na barkach przedsiębiorcy. Przy kilku zatrudnionych osobach, jest on jeszcze w stanie samodzielnie zająć się dokumentacją firmy. Jednak kiedy biznes się rozwija i firma zaczyna zatrudniać kolejnych pracowników, staje się to niemożliwe. W końcu każdy przedsiębiorca staje przed wyborem – własna księgowość lub biuro rachunkowe dla firm. Lepiej zatrudnić pracownika, który zajmie się obsługą biura, czy powierzyć prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej?

Wielu przedsiębiorców wybiera biuro rachunkowe dla firm, które oferuje kompleksowe usługi kadrowo-płacowe. Dlaczego? Ponieważ własna księgowość to spory problem! Przy 40-50 osobach nie ma potrzeby zatrudniać więcej niż jednego pracownika. Jedna osoba bez problemu poradzi sobie z prowadzeniem księgowości. Jednak każdy korzysta czasem z urlopu lub zwolnienia lekarskiego. Jeśli nie ma kto zastąpić księgowej, pojawia się problem, trzeba zapewnić firmie płynne funkcjonowanie i zatrudnić kogoś na zastępstwo. Biuro rachunkowe ma tu sporą przewagę nad własną księgowością, gdyż nie weźmie zwolnienia. To zapewnia przedsiębiorcy pełen komfort.

Biuro rachunkowe dla firm – zalety i korzyści

Biuro rachunkowe dla firm i kompleksowe usługi księgowo-kadrowe dają przedsiębiorcy poczucie wygody i bezpieczeństwa. Zapewnia to płynność w funkcjonowaniu firmy i wsparcie przez cały rok… Jakie jeszcze są korzyści?

Powierzenie księgowości specjalistom to gwarancja bezpieczeństwa!

Jeden pracownik księgowości nie zapewni bezpieczeństwa, gdyż urlop, choroba lub wydarzenia losowe, zmusza przedsiębiorcę do zatrudnienia zastępstwa. Co więcej, aby mieć pewność, że księgowość jest w firmie prowadzona prawidłowo i rzetelnie, przedsiębiorca we własnym zakresie musi zadbać o szkolenie swojego pracownika.

Biuro rachunkowe dla firm to gwarancja bezpieczeństwa. Specjaliści mają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, dzięki czemu radzą sobie z każdym problemem. Firmy świadczące takie usługi posiadają też certyfikaty, które są zapewnieniem prawidłowych  rozliczeń. Eksperci uważnie śledzą zmiany w przepisach i stale aktualizują swoją wiedzę. Biura posiadają też ubezpieczenie OC od odpowiedzialności cywilnej, które zapewnia przedsiębiorcy bezpieczeństwo w przypadku ewentualnych błędów.

Biuro rachunkowe dla firm to oszczędność pieniędzy!


Wybierając usługi biura rachunkowego, nie musisz zatrudniać specjalistów na etat. Nie musisz wypłacać im regularnego wynagrodzenia ani tworzyć i wyposażać stanowiska pracy. Własna księgowość wymaga inwestycji w sprzęt komputerowy, oprogramowanie księgowe i podpis elektroniczny do wysyłania deklaracji. Usługi biura rachunkowego to oszczędność pieniędzy! Nie musisz bowiem tworzyć stanowiska i zatrudniać pracowników. Zlecenie usług profesjonalistom jest tańsze, a jakość usług często wyższa. Zewnętrzne biuro kosztuje mniej, niż utrzymanie pracownika, a poza tym oferuje kompleksową obsługę, co równa się obowiązkom kilku pracowników.

Biuro rachunkowe to wygoda i oszczędność czasu!


Przedsiębiorca współpracujący z biurem rachunkowym ma więcej czasu na rozwój biznesu. Jeśli biuro oferują księgowość internetową, możesz dostarczać dokumenty przez Internet. To wygoda i oszczędność czasu. Biuro rachunkowe nie tylko dba o dokumentację, ale może również reprezentować Cię przed urzędami. Nie musisz więc tracić czasu na wypełnianie dokumentów, prowadzenie ksiąg podatkowych i składanie podpisów. Nie musisz orientować się w prawie podatkowym ani uczestniczyć podczas kontroli Urzędu Skarbowego lub ZUS w Twojej firmie! Przeprowadzona ona zostanie w biurze rachunkowym, a specjaliści będą skutecznie bronić Twoich interesów.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://techtax.pl

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki