Joanna „Dolly” Dolata z nowym singlem i życzeniami dla jaworznickiej publiczności!

Tegoroczne święta są, delikatnie mówiąc inne, tak samo, jak inny jest nowy, świąteczny singiel wokalistki Joanny „Dolly” Dolaty, która całkowicie „przypadkowo” pojawiła się w naszym studio, aby o nim opowiedzieć. Utwór ten nosi nazwę nie inaczej jak „Inne Święta”.

REKLAMA

Różnica między tym utworem a innymi świątecznymi singlami polega na tym, że po pierwsze powstał całkowicie spontanicznie, nie był zamierzony, nie było pomysłu w stylu „teraz siadam i napiszę piosenkę świąteczną”, powstał pod wpływem chwili. A po drugie, wokalistkę naszła refleksja „że te święta będą jednak trochę inne, ten pęd, ale też ostatnio wydarzenia na całym świecie, które się nam dają we znaki, sprawiły, że nie jest to taka mega wesoła piosenka świąteczna, ale na pewno z pozytywnym nastawieniem”. Pomimo trudności ostatnich czasów i tego, że jest on po prostu inny, dajmy sobie wewnętrzny sposób oraz wrzućmy na przysłowiowy luz i o tym właśnie ma być ta piosenka i jej przesłanie.

Inspiracja zrodziła się z tego, iż nie ma teraz za wiele koncertów i możliwości, aby zaprezentować go na żywo przed publicznością. Wszystko odbywa się poprzez wszelakie media jak telewizja czy radio, a także przenosi się do Internetu. Premiera tego utworu także odbędzie się w ten nowy, inny sposób. Brakuje publiczności, z którą możliwość spotkania ciężko dookreślić w kontekście czasu, może to być za kilka miesięcy lub nawet lat, dlatego na ten trudny okres warto podzielić się, chociażby nagraniem tej świątecznej piosenki.

Naszym czytelnikom oraz widzom życzy tak: „Droga jaworznicka publiczności: Dużo, dużo radosnych chwil, świąt innych, ale wyjątkowych i oby ten czas był dla was pełen nadziei inspiracji i pomysłów. Rodzina jest w was”.

Joanna „Dolly” Dolata to wokalistka oraz certyfikowany nauczyciel techniki wokalnej MIX międzynarodowego stowarzyszenia IVTOM. Ukończyła także szkolenia z techniki rehabilitacji i rozwoju głosu Dr LAX VOC, CVT czy FLOW PHONATION. Jest także absolwentką Akademii muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa o specjalności Wokalistyka Jazzowa. Uwielbia także managerować wydarzenia kulturalne w związku z drugim wykształceniem. Do tej pory współpracowała z takimi, nieszablonowymi, artystami jak: Maryla Rodowicz, Katarzyna Groniec, Irena Santor czy zespół Lady Punk. Z wyróżnień wartych odnotowania jest również fakt, iż była laureatką programu Szansa na Sukces w TVP 2 oraz zajęła 3 miejsce na International Festival Songs of the World w Mołdawii. Założyła również Śląską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej „Centrum Muzyki nad Rawą” w Katowicach. Swoją debiutancką płytę wydała z zespołem Mango Collective, a aktualnie pracuję nad nowym materiałem.

Zapraszamy do odsłuchania jej teledysku oraz szerszym zapoznaniem się z jej twórczością, gdyż jest to naprawdę nieszablonowa i pełna entuzjazmu artystka, która w niedalekiej przyszłości ma szanse stać się naprawdę popularna.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki