REKLAMA

Stróże prawa z Jaworzna niejednokrotnie udowadniali, że zawsze można na nich liczyć. W tym tygodniu mundurowi wzięli udział w biegu charytatywnym i pokonali z dużym zapasem wymagany dystans 4800 metrów. W ten sposób policjanci wsparli koleżeńską akcję mającą na celu zebranie środków na rehabilitację asp. szt. Piotra Glenca – dzielnicowego z cieszyńskiej jednostki.

17 maja bieżącego roku podczas górskiej wycieczki, policjant uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się. Piotrek upadł, osuwając się kilkaset metrów po zboczu góry. Przeżył upadek i dzięki szybkiej pomocy ratowników górskich trafił do szpitala. Miał złamany kręgosłup, jest po operacji. Obecnie walczy o powrót do zdrowia, biorąc udział w kosztownej rehabilitacji.

Policjanci z Gliwic, Cieszyna i żołnierze, przyjaciele asp.szt. Piotra Glenca, zachęceni jego walką i nadzieją na powrót do zdrowia, wpadli na pomysł zorganizowania wirtualnego biegu charytatywnego.

Akcja polega na tym, by do 03 stycznia pokonać dystans 4800 metrów (bieg, nordic walking, bieżnia, chód) w czasie jednego treningu. Warunkiem dołączenia do akcji jest wpłata minimum 30 złotych na konto Fundacji Moc Pomocy.

Naczelnik Wydziału Prewencji komendy Miejskiej Policji w Jaworznie nadkom. Andrzej Szczerba postanowił dołączyć do drużyny wspierającej potrzebującego policjanta. Razem z naczelnikiem pobiegli asp. szt. Andrzej Piechota, sierż. szt. Konrad Sobaś, sierż. Kamila Małek i sierż. Anna Tyma-Świerczyńska. Policjanci łącznie pokonali dystans 41570 metrów a wszystko po to, by wspomóc naszego kolegę.

Serdecznie zachęcamy jaworznickich policjantów, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i wszystkich ludzi dobrej woli do wzięcia udziału w akcji. Zadbajmy o swoją kondycję, a jednocześnie pomóżmy temu niezwykle silnemu człowiekowi powrócić do zdrowia.

(Źródło: KMP w Jaworznie)

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki