REKLAMA

Sofa najczęściej kojarzy się nam z salonem. Jest to element wyposażenia pomieszczeń, w których najczęściej przesiadują dorośli. Producenci potrafią jednak zadbać także o najmłodszych, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej ofert tych mebli dedykowanych specjalnie dla naszych pociech. Czy są one dobrym rozwiązaniem? Czy spełniają podstawowe funkcje i jak je wybrać?

Dlaczego warto wybierać sofę do pokoju dziecka?

Wstawienie sofy do pokoju dziecięcego niesie ze sobą wiele korzyści, które nietrudno dostrzec. Przede wszystkim jest to oszczędność miejsca. Zgrabna i mała kanapa z pewnością zajmuje mniej miejsca niż obszerne łóżko, którego nie da się nawet złożyć. Dodatkowo taki mebel w pełni zastępuje siedzisko lub fotel, na którym maluch może spędzać popołudnia. Większość sof dla dzieci z funkcją spania jest wyposażona w szufladę lub komorę na pościel. Dzięki temu w pokoju dziecka zawsze będzie panował ład i porządek. Na dodatek jest to również świetne miejsce do przechowywania bibelotów i zabawek, którym maluch już się nie bawi. Wystarczy tylko zdecydować na model mebla z dzieloną komorą.

(Zobacz sofy dla dzieci – https://misioohandmade.pl/sofa-lozko/)

Osoby, które wybierają sofy dziecięce, wielokrotnie podkreślają, że tuż za nią tworzy się idealna przestrzeń do przechowywania. Wystarczy jej nie dosuwać do samej ściany. Wtedy między nią a meblem można umieścić dziecięce akcesoria jak na przykład plecaki, piłki, czy inne zabawki. Jeśli z sofy będą korzystać małe urwisy, warto zadbać o to, aby obicie było miękkie. Tkanina z wypełnieniem jest o wiele bezpieczniejsza niż tradycyjne łóżko z elementami drewnianymi i metalowymi.

Rodzice często zastanawiają się, co wybrać. Dylemat powstaje w momencie, gdy przed oczami mają łóżko i sofę dziecięcą. W opinii wielu osób kanapa zdecydowanie góruje nad łóżeczkiem. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie kupować tego typu mebli zbyt pochopnie, ponieważ może na tym ucierpieć komfort snu pociechy. Walory estetyczne nie powinny więc być na pierwszym miejscu. Zdecydowanie większe znaczenie mają takie czynniki jak rodzaj wypełnienia, tkaniny, czy też dodatkowe funkcje.

Jak wybrać sofę do pokoju dziecka?

Wybór sofy do pokoju dziecka nie jest prosty, tym bardziej że trzeba zadbać o to, aby była ona komfortowa i estetyczna. Nie można bowiem wybierać mebla, który nie będzie wkomponowywał się w aranżację wnętrza. Najważniejszym aspektem, który odgrywa znaczącą rolę w trakcie wypoczynku na sofie, jest jej rozmiar. Musi on pasować do wielkości pomieszczenia, a mebel po rozłożeniu powinien gwarantować wystarczającą ilość miejsca do spania. Warto wybierać modele nieco większe, dzięki czemu będą one starczyć na dłużej. Kolejnym istotnym czynnikiem rzutującym na wybór sofy dla dziecka jest rodzaj wypełnienia. Dla wielu rodziców zgubne może okazać się myślenie, że im materiał będzie bardziej miękki, tym sofa dla dziecka będzie wygodniejsza. Niestety tak nie jest. Zbyt miękkie wypełnienie będzie powodować, zapadnie się malucha podczas snu, co przełoży się na nieodpowiedni podparcie kręgosłupa, który cały czas się kształtuje.

 

Sofa dla dziecka powinna mieć także przyjemną w dotyku tapicerkę. Ważne, aby była ona zrobiona z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia i zabrudzenia. W takim meblu nie może także zabraknąć funkcji spania. Zdecydowanie lepiej jest wybrać model z prostym w obsłudze mechanizmem, dzięki czemu dziecko będzie mogło samodzielnie rozłożyć sofę do spania. Istotną rolę w przypadku mebli dla dzieci do spania odgrywają zagłówki. Wydatnie wpływają na komfort snu, o ile są zrobione z miękkich i wytrzymałych materiałów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnio musieliśmy wymienić łóżko w pokoju syna, bo stare zaczęło się rozwalać. Żona oczywiście wybierała ja zbytnio angażować się w to nie chciałem. Zamówiła sofę olbia z kolekcji gala collezione ja tylko kazałem wziąć ją w ciemnym kolorze, żeby młody zaraz jej nie ubrudził.