REKLAMA

Każdy z dwunastu znaków zodiaku charakteryzuje unikalny zestaw cech, predyspozycji i upodobań, który wywiera niebagatelny wpływ na to, kim się stajemy i jaką drogę obieramy w dorosłym życiu. Trzy z nich przypadają jednak w udziale wyjątkowym szczęśliwcom, gdyż przynależą do rzadko występujących astrologicznych patronów. O jakich znakach zodiaku mowa i czym wyróżniają się osoby urodzone w ich blasku? Sprawdźcie!

Najrzadsze znaki zodiaku na świecie to Baran, Wodnik i Strzelec. Sprawdź, na czym polega ich wyjątkowość.

Baran

Jak pokazują statystyki, najrzadziej spotykanym znakiem zodiaku na świecie jest Baran. Trudno się dziwić, że ci, którzy przyszli na świat między 21 marca a 19 kwietnia zachodzą w życiu tak daleko. Z chwilą narodzin otrzymują niespotykaną kompilację cech, pozwalających osiągać szczyty. Barany są ambitne, pracowite, skoncentrowane na swoich celach, wytrwałe i zorganizowane, a dodatkowo posiadają bujną wyobraźnię. Jakby tego było mało, we wszystkich działaniach towarzyszy im wewnętrzny luz i poczucie humoru, którym zjednują sobie powszechną sympatię.

Barany przejawiają ponadto godne pozazdroszczenia talenty artystyczne i umiejętności konstruktorskie, dzięki którym mogą przyczynić się do rozwoju ludzkości. Nie potrafią tylko powiedzieć sobie: „stop”, dlatego powinny uważać, by nie popaść w pracoholizm.

 

Wodnik

Drugie miejsce na liście rzadko występujących znaków zajmuje Wodnik. Ten astrologiczny symbol patronuje osobom urodzonym między 21 stycznia a 18 lutego. Zodiakalne Wodniki to bardzo złożone osobowości, ciekawe świata i ludzi. Kochają podróże, wyzwania i nowe początki, dzięki czemu kroczą przez życie z odwagą. Trzeba jednak przyznać, że przemierzają je wyłącznie własnymi ścieżkami. Nigdy nie można przewidzieć ich wyborów ani reakcji. Są idealistami i wizjonerami, pragnącymi tworzyć oraz odkrywać, dlatego chętnie spędzają czas w samotności, oddając się rozwijającym zajęciom.

Mimo skłonności do izolowania się, Wodniki są powszechnie lubiane przez wzgląd na swą otwartość i wyrozumiałość dla wielu spraw oraz ludzkich słabości. Świetnie sprawdzają się w roli nauczycieli, liderów i duchowych przewodników, bo potrafią mądrze kierować tłumem.

 

Strzelec

Zgodnie ze statystykami koniec roku obfituje zawsze w równie niewielką liczbę narodzin, co jego początek. Czyni to Strzelca trzecim najrzadszym znakiem zodiaku. To pewnie dlatego, osoby urodzone między 23 listopada a 21 grudnia cechuje wyjątkowa charyzma. W końcu już od najmłodszych lat są świadome niewielkiej konkurencji i pragną grać wszędzie pierwsze skrzypce. Mimo tej naturalnej skłonności do dominacji, Strzelce z łatwością rozkochują w sobie otoczenie. Są wulkanami pozytywnej energii, uwielbiają towarzystwo innych ludzi, chętnie eksperymentują z nowymi doświadczeniami i nieustannie poszerzają swoje horyzonty. Imponują znajomym intelektem, oczytaniem i zdolnościami językowymi.

Zodiakalne Strzelce powinny jednak wystrzegać się ryzykownych zachowań. Lekkość, z jaką podchodzą do różnych spraw, niekiedy sprowadza na nie poważne kłopoty. Oczywiście ich szczęśliwa gwiazda stara się czuwać i nad tym. Bieg wypadków z reguły pozwala bowiem Strzelcom wyjść cało z opresji, w które wpakowała je własna lekkomyślność.


Czy i Wasz znak figuruje wśród wyróżnionej złotej trójki?

Artykuł przygotowany we współpracy z portalem KobietaMag.pl – lifestylowym magazynem dla kobiet