Jaworznickie szkoły są już przygotowane na powrót uczniów nauczania początkowego. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, od poniedziałku 18 stycznia dzieci z klas I-III mają powrócić do nauki w trybie stacjonarnym. Oznacza to, że blisko 2,5 tys. jaworznickich uczniów wróci od przyszłego tygodnia do szkół.

REKLAMA

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 9 listopada 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa. Powrót do placówek oświatowych nastąpi 18 stycznia 2021 roku.

W Jaworznie do 22 szkół powróci blisko 2,5 tys. dzieci. Zajęcia i cały pobyt uczniów we wszystkich miejskich placówkach oświatowych na się odbywać z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego:

– Wytyczne sanitarne w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m. in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania żywienia czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły – mówi Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie Irena Wojtanowicz-Stadler.

foto: UM Jaworzno