Trenerzy Marek Tarabura, Dawid Kajdy oraz Łukasz Proksa na co dzień szkoleniowcy i zawodnicy Klubu Sportów Walki Satori Jaworzno zajmującym się szkoleniem w samoobronie i walce sportowej zdobywają kolejne stopnie mistrzowskie Dan w Ju-jitsu. 

REKLAMA

Jaworznianie będący wielokrotnymi medalistami Mistrzostw oraz Pucharu Polski w Ju-jitsu i Judo ostatni rok przeznaczyli na przygotowania i przystąpienie do egzaminów na wyższe stopnie wtajemniczenia Dan w Ju-jitsu, które składały z trzech części. Pierwsza to prezentacja układu Nage-No-Kata czyli technik rzutów podzielonych na pięć grup w tym: ręczne, biodrowe, nożne, z upadkiem na plecy oraz z upadkiem na bok. Druga część egzaminu to prezentacja Kaeshi (kombinacji) i Renroku (kontrataków) z wszystkich technik ze stopni uczniowskich 7-1Kyu, w tym technik ciosów, kopnięć, bloków, rzutów, dźwigni, duszeń i trzymań w parterze. W trzeciej części egzaminowani prezentowali techniki samoobrony oraz interwencji przed realnymi atakami m.in. z użyciem broni. Zarówno poziom zaprezentowanych technik jak i postawa na macie jaworznickich szkoleniowców została bardzo wysoko oceniona przez komisje i egzaminy zakończyły się wynikami pozytywnymi. Trenerzy Marek Tarabura i Dawid Kajdy zdobyli stopnie Nidan – 2Dan natomiast trener Łukasz Proksa uzyskał sopień Godan – 5Dan. Jaworznianie otrzymali certyfikaty Polskiego Związku Ju-jitsu potwierdzające uzyskane stopnie wtajemniczenia, które honorowane są przez organizacje sportowe na całym świecie. 

Sukcesy trenerów: Marka Tarabury, Dawida Kajdego oraz Łukasza Proksy z pewnością będą zachętą i motywacją dla młodych ludzi do treningów, podczas których mogą w koleżeńskie atmosferze podnosić swoją sprawność fizyczną oraz umiejętności w samoobronie i walce sportowej. Jak zgodnie twierdzą szkoleniowcy: „Chcąc wymagać od innych, należy przede wszystkim wymagać od siebie. Podnoszenie umiejętności oraz kompetencji musi odbywać się zarówno na poziomie zawodniczym jak i trenerskim. Jest to jedyny sposób aby szkolenie w klubie sportowym było efektywne a jego uczestnicy stale się rozwijali. Nie ma innej drogi aby osiągać wyznaczone cele i móc rywalizować z najlepszym”. 

Obecnie trenerzy oraz zawodnicy jaworznickiego klubu przygotowują się do startów w Pucharze Polski w Judo a także w Mistrzostwach Polski w Ju-jitsu. Gratulujemy uzyskanych stopni, życzymy wytrwałości na macie i czekamy na kolejnych mistrzów z Jaworzna.

źródło: Satori Jaworzno

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki