Piłkarze Szczakowianki mają za sobą kolejny intensywny tydzień przygotowań. Biało-Czerwoni w ostatnich dniach rozegrali dwa kolejne mecze kontrolne.

REKLAMA

Już za dwa tygodnie ruszają rozgrywki śląskiej IV ligi. Trudno powiedzieć czy liga zdoła wystartować zgodnie z planem, wiele boisk w regionie jest jeszcze w kiepskim stanie po zimie. Poza tym cały czas realna jest groźba, że ze względu na pandemię wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia. Na razie jednak wszystkie kluby – w tym także Szczakowianka – kończą powoli przygotowania do piłkarskiej wiosny. Popularni Drwale mają za sobą kolejne dwa sparingi.

W sobotę Szczakowianka w Katowicach zmierzyła się z rezerwami popularnej Gieksy. Rywal okazał się bardzo wymagający i sprawił jaworznianom sporo problemów. Już na początku gospodarze otworzyli wynik spotkania po szybkiej akcji lewą stroną. Na murawie trzeszczały kości i nie brakowało ostrych starć. Aż trzech zawodników Szczakowianki musiało opuścić murawę z kontuzjami. Najgroźniej wyglądało jedno ze starć w polu karnym, po którym testowany zawodnik zalał się krwią z rozbitej głowy. Na szczęście wydaje się, że wszystkie urazy ostatecznie były na tyle niegroźne, że zawodnicy szybko będą mogli znów wrócić do gry i treningów. Na domiar złego dla Drwali, jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał Marcin Smarzyński i także udał się przedwcześnie do szatni. W drugiej połowie GKS szybko zaaplikował Szczakowiance dwie bramki, korzystając z błędów defensywy. Jaworznianie walczyli do samego końca o poprawę wyniku i kilka razy poważniej zagrozili katowickiej bramce. Ostatecznie tylko raz zdołali wpakować piłkę do siatki. Paweł Cygnar otrzymał piłkę na 17 metrze i ładnym mierzonym strzałem pokonał bramkarza.

Szczakowianka dopina kolejne transfery i wiele wskazuje na to, że wiosną zobaczymy zupełnie odmienioną drużynę Biało-Czerwonych. Nowym bramkarzem Drwali został Dawid Gargasz, który ostatnio reprezentował barwy Polonii Bytom. Szczakowianka stawia też odważnie na młodych graczy. Do zespołu dołączył Mateusz Budak, który uchodzi za jeden z większych młodych talentów pochodzących z Jaworzna. Budak jest wychowankiem Górnika Jaworzno, ale szybko trafił do Górnika Zabrze, gdzie błyszczał w drużynach młodzieżowych. Ostatnio grywał w III lidze w ekipie ROW-u Rybnik. Wiosną w zespole wystąpi wiele nowych twarzy i na pewno trzeba będzie jeszcze pracować nad zgraniem zespołu, ale perspektywy przed drużyną zdają się całkiem obiecujące. W najbliższą sobotę Szczakowianka rozegra ostatni mecz kontrolny, w którym zmierzy się z IV-ligowym Rozwojem Katowice.

GKS II Katowice – Szczakowianka Jaworzno 3:1 (1:0)

Szczakowianka: Gargasz – Gałka, Wawoczny, Drzymont, Testowany 1 – Budak, Lipniak, Testowany 2, Marędowski – Cygnar – Smarzyński.

Grali też: Gocyk, Kurzawa, Rzymowski, Bąk, Testowany 3, Testowany 4

DKAS

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki