Szewc z Jaworzna rozdaje buty potrzebującym

Szewc „U Piotra” – bo o nim mowa – to niewielka firma z Jaworzna, która na co dzień zajmuje się czyszczeniem i renowacją obuwia. Od wielu lat pan Piotr naprawia buty jaworznianom.

REKLAMA

Zapoczątkował również w swoim zakładzie ciekawą akcję, z której ma nadzieje, skorzysta jak najwięcej ludzi. Postanowił rozdawać potrzebującym buty. W ten sposób nie tylko daje im nowe życie, ale i wspiera potrzebujących, którzy na zakup nowego obuwia nie mogliby sobie pozwolić.

 Na tę chwilę pan Piotr ma do oddania 10 par butów, które są w bardzo dobrym stanie. Jak nam powiedział, na pewno nie poprzestanie na jednorazowej akcji, będzie cyklicznie pomagał potrzebującym w ten sposób.

Naprawia buty prawie codziennie. Często są gotowe już na drugi dzień, wiadomo – fachowiec. Ludzie przychodzą, sprawdzają, płacą i zadowoleni wychodzą. 
Są jednak i takie buty, po które właściciele nie przychodzą przez tydzień, dwa, przez pół roku, bądź i takie, które dostał, naprawił, dał im drugie życie i ofiaruje je potrzebującym.

Buty dostałem od pani ze sklepu w Jaworznie. Miałem je przeznaczyć na łatki, jakieś tam skórki. Jednak buty są w bardzo dobrym stanie, wiec nie można było postąpić inaczej jak tylko je oddać potrzebującym. Daje im drugie życie, – powiedział pan Piotr.

Zapytaliśmy również mieszkańców, co sądzą o takiej akcji.Namawiamy do tego, aby dawać rzeczom drugie życie. Nie wyrzucać, ale naprawiać, przekazywać dalej.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. A co na to Urząd Skarbowy. Przypominam przypadek pewnego piekarza, który wiele lat temu rozdawał nie sprzedane pieczywo. Chwalono go za tę dobroczynność a potem po kilku latach puszczono w przysłowiowych skarpetkach.