REKLAMA

Pamięć i proces zapamiętywania są w naszym życiu niezbędne, zaś kiedy pojawiają się problemy z pamięcią, pogarsza się komfort naszego życia. Problem ten dotyka osoby starsze, ale też osoby w różnym wieku, które żyją w stresie. Po preparaty na pamięć sięgają też osoby młode, uczące się, czy też przygotowujące do egzaminów.

Jeśli zauważamy problemy z pamięcią, szczególnie trwające długo, należy zwrócić się do lekarza, gdyż osłabiona pamięć i koncentracja mogą być wskaźnikiem występowania różnych, nieraz poważnych, chorób. Analiza kłopotów z pamięcią sprawia, że zaleca się regularne ćwiczenia pamięci, poprzez czytanie, rozwiązywania krzyżówek czy problemów koncepcyjnych, lecz także uczenie się i w ogóle aktywność psychiczną. Prócz tego, sięgamy często po tabletki na pamięć dostępne w aptece bez recepty.

Opinie o tych suplementach są różne i często mamy trudność w wyborze właściwego preparatu. Warto skonsultować się z lekarzem, gdyż tabletki na pamięć powinny być dopasowane do naszych potrzeb i ukierunkowane na odpowiedni problem.

Czym się kierować wybierając tabletki na pamięć? Opinie w sieci czy wśród znajomych nie zawsze nam pomogą. Dlatego też warto zwrócić na aspekty, które pomogą nam wybrać produkt zawierający wysokiej klasy składniki. Warto kierować się takimi kryteriami jak:

  • czysty skład,
  • opatentowane składniki,
  • standaryzacja.

Czysty skład, czyli “clean label”, oznacza, że na etykiecie podany jest dokładny skład preparatu. Oznacza to również, że dany preparat zawiera tylko składniki aktywne. Nie zawiera zaś wypełniaczy, słodzików, barwników, itp. Substancje te są uznawane za nieszkodliwe. Jednak warto wziąć pod uwagę, że suplementy przyjmuje się długo, zaś różne dodatki się kumulują i mogą po czasie wywołać skutki uboczne. Dla przykładu preparat Mind Up, nie zawiera wypełniaczy i sztucznych barwników, zaś dokładna ilość substancji aktywnych podana jest na etykiecie. Otoczka kapsułki Mind Up, bez żelatyny zwierzęcej, umożliwia stosowanie preparatu przez wegan.

Bardzo korzystne jest wybieranie preparatów, które zawierają składniki opatentowane. Mamy wówczas pewność, że dany składnik przeszedł drobiazgowe badania kliniczne, które są niezbędne do otrzymania patentu. Zgodnie z prawem od suplementów nie wymaga się przeprowadzania badań. Opinie znajomych i recenzje w prasie, nie zawsze przekładają się na skuteczność, gdyż producenci dodają różne składniki, nie zawsze przebadane.

Warto zwrócić uwagę, że preparat Mind Up, firmy Grinday posiada opatentowany składnik ashwagandhe KSM-66®. Ashwagandha ma właściwości adaptogenne, a co za tym idzie pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem. W momentach osłabienia i zmęczenia pomaga zachować zdolności fizyczne i psychiczne.

Ważnym czynnikiem jest standaryzacja, która mówi nam, że dany produkt został wykonany zgodnie ze standardami, oraz że ilość aktywnego składniki podlega standardom. Mamy więc pewność, że ilość czynnika aktywnego w jednej dawce preparatu jest stała. Biorąc pod uwagę jakość składników, standaryzację i czysty skład, cena preparatu jest przystępna.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki