Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 budzi wśród mieszkańców wiele niejasności

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i będzie trwał sześć miesięcy. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy i najwygodniej jest wziąć w nim udział przez internet, ale jak widać u niektórych jaworznian, budzi on wiele pytań i niejasności.

REKLAMA


Tak jest w przypadku pana Józefa, mieszkańca naszego miasta, który po zalogowaniu, wypełnieniu, i wysłaniu spisu, nie dostał żadnego potwierdzenia, czy poprawnie wszystko zrobił. Wiedząc, iż udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, ogarnął go strach przed karą, jaka wiąże się z odmową wzięcia w nim udziału.

Jak ja mam być przekonany, że się spisałem poprawnie, jak nie mam żadnego potwierdzenia. Nie wiem, czy mam coś jeszcze robić z tym. Różne sprawy załatwia się przez internet i zawsze przychodzi potwierdzenie, że jest wszystko w porządku a tu nic. Nie mam żadnej pewności czy to poszło. Jest dużo pretensji i uwag, nie tylko moich, ale i innych ludzi do tego, jak wygląda ogólnie cały spis. – powiedział pan Józef.

Sposoby na wzięcie udziału w spisie powszechnym są trzy: przez internet, telefonicznie oraz w bezpośrednim kontakcie z rachmistrzem. Ta ostatnia opcja będzie ostatecznością i będzie dotyczyła tylko tych, którzy usilnie będą unikali spisania.

W czasie pandemii spisanie się jest niezwykle proste. Wszystko szybko, sprawnie załatwimy komputerowo, ale jak widać dla niektórych mieszkańców naszego miasta, budzi jednak wiele pytań i niejasności.

Dla wszystkich, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości odnośnie spisu, udostępniono zatem specjalną infolinię. Już od 15 marca działa dedykowany akcji numer infolinii spisowej: 22 279 99 99. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Cwaniaki PIS-owcy niech sobie dane pozyskają ze swoich instytucji i urzędów. Większość odpowiedzi na pytania tam znajdą. Jak mają burdel w papierach to już nie mój problem. A to z kim śpię, jakie mam przekonania religijne i inne takie osobiste pytania to szczerze …. ich to powinno obchodzić bo jest to moja prywatna sprawa. Tyle w temacie tego śmiesznego spisu. Telefonu i internetu nie mam a na rachmistrza czeka mój Rex przy bramce.