Policjanci z Komendy Miejskiej Policji mieli okazję kontrolować poczynania uczestników ruchu drogowego z powietrza, przy użyciu drona. Sprzęt umożliwił ujawnienie wykroczeń, które normalnie pozostałyby bez konsekwencji.

REKLAMA

Działania z udziałem drona prowadzone były na jaworznickich drogach w czwartek, 13 maja. Policjanci z KMP w Jaworznie, wspomagani przez funkcjonariuszy z Katowic, kontrolowali miejskie drogi przy pomocy drona DJI Matrice 200. Była to pierwsza tego typu akcja prowadzona w Jaworznie.

Dron został wykorzystany, jak informuje jaworznicka komenda, do monitorowania odcinków dróg w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz. Pozwoliło to ujawnić wykroczenia kierowców, za które normalnie przekraczając przepisy nie ponieśliby kary.

Dron w trakcie działań zarejestrował m.in. przejazd na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie na przejściach i wiele innych. O wykroczeniach niezwłocznie powiadamiany był znajdujący się kilkaset metrów od terenu działań patrol, który zatrzymywał i stosowanie karał kierowców nieprzestrzegających przepisów.

 
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki