sobota, 27 kwietnia, 2024

Wszywka alkoholowa Esperal jako awersyjna terapia leczenia uzależnienia od alkoholu

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneWszywka alkoholowa Esperal jako awersyjna terapia leczenia uzależnienia od alkoholu

Wszywka alkoholowa Esperal jako awersyjna terapia leczenia uzależnienia od alkoholu

- Advertisement -

Czy zdarza się, że na ustach Twojej rodziny znacznie częściej mówią na Ciebie, że jesteś alkoholikiem? Dodatkowo zdarzają Ci się tzw. luki w pamięci, zdarza Ci się zawalić ważne terminy w pracy, a gdy wychodzisz z mieszkania myślisz tylko o tym kiedy będziesz mógł się napić piwa albo innego trunku wysokoprocentowego tak aby nikt się nie zorientował? Jesteś smutny i obserwujesz u siebie wręcz objawy depresji, takie jak czarne myśli, lęk i niepokój, a także niechęć do podejmowania walki o istotne dla Ciebie sprawy. Jesteś zrezygnowany i masz skłonność do tuszowania emocji właśnie za pomocą alkoholu?

Być może uczucia te związane są z sytuacją, że dość często trudno Ci odmówić sobie wypicia tzw. „jednego kieliszka”, chociaż wcześniej obiecywałeś swoim bliskim, że nie będziesz pił w ogóle. Natomiast zaczyna niepokoić Cię fakt, że na tym „jednym kieliszku” właściwie nigdy się nie kończy. Pijesz znacznie dłużej i częściej niż masz to zaplanowane, dodatkowo bardzo tego chcesz. Masz wrażenie, że po alkoholu jest Ci lepiej, poprawia Ci się humor i jesteś bardziej produktywny. Nic bardziej mylnego. Już po kilku dniach takiego picia pojawiają się częste nudności, ostre bóle głowy, wymioty, drżą Ci ręce lub zdarzają się nawet drgawki całego ciała, bóle mięśni, nadpotliwość, ogólne osłabienie organizmu, trudności z zasypianiem, lęki.

Wychodzenie z choroby alkoholowej jest długim i bardzo skomplikowanym procesem, w trakcie którego osoba uzależniona zawsze potrzebuje dodatkowego wsparcia. Jedną ze sprawdzonych metod na pomoc w tej trudnej walce jest skorzystanie z wszywki alkoholowej Esperal. Sposób ten cieszy się wysoką skutecznością przez co zyskuje coraz większą popularność. Warto zaznaczyć, że wszywka Bydgoszcz od wielu lat pomogła uporać się z alkoholizmem wielu osobom cierpiącym na tę trudną chorobę. Największą zaletą powyższej metody jest wspomniana już wysoka skuteczność oraz długi okres działania wszywki, która pozwala na wyjście z choroby alkoholowej. Przed podjęciem decyzji o implikacji wszywki alkoholowej warto dowiedzieć się wszystkich szczegółów dotyczących tego zabiegu, żeby rozwiać mity, które wciąż krążą o tej metodzie awersyjnej.

Czym jest Esperal?

Esperal jest lekiem, którego substancją czynną jest Disulfiram. Substancja ta w połączeniu z alkoholem, jest bardzo często wykorzystywana w tzw. awersyjnej terapii leczenia alkoholizmu od tego środka psychoaktywnego. Możesz skorzystać z tej możliwości już dzisiaj dzięki specjalistycznym placówkom, które wykonują implantację Esperalu w Bydgoszczy. Bardzo istotne jest żeby zabieg przeprowadzali specjaliści medycy, zachowujący najwyższe standardy i przestrzegający wszystkie zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu. Dzięki tym zapewnieniom mamy pewność, że zabieg będzie praktycznie bezbolesny, a działanie wszywki alkoholowej Esperal okaże się głównym wsparciem w leczeniu choroby alkoholowej.

Wszywka alkoholowa Esperal: jakie są skutki uboczne?

Jeżeli chodzi o działanie Disulfiram niestety narosło mnóstwo różnego rodzaju mitów, przez co spora część osób, które były wcześniej zainteresowane właśnie takim rodzajem terapii awersyjnej, ostatecznie z niej rezygnują. Przytoczmy fakty dotyczące Esperalu. W przypadku wszywki alkoholowej skutki uboczne odczuwane są tylko i wyłącznie jeżeli zaszyty Pacjent  wypije nawet niewielką ilość napoju wysokoprocentowego. To właśnie z tego powodu Esperal charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością w leczeniu choroby alkoholowej. Natomiast warto zaznaczyć, że jeżeli osoba utrzymuje całkowitą abstynencję alkoholową – wtedy nie ma w ogóle powodów do obaw. Osoby trzeźwe nie tylko nie odczuwają żadnych objawów, lecz także nie czują wszytego leku (Esperal jest praktycznie niewidoczny), tak naprawdę po zabiegu można czasami wręcz zapomnieć o tym, że się go przebyło.

Mówiąc o skutkach ubocznych, które są zauważalne po spożyciu alkoholu u Pacjenta po zabiegu zaszycia, najczęściej wymienia się:

  • przyspieszone bicie serca,
  • nadpotliwość,
  • mocne zaczerwienienie okolic twarzy,
  • ostre duszności, mdłości i wymioty.

Alkoholik  w obawie przed wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości powodowanych przez Esperal dość często rezygnuje w tej sytuacji z sięgnięcia po piwo, wino lub inny napój wysokoprocentowy, dzięki czemu z czasem udaje mu się wyjść z nałogu.

Jakie jest działanie Esperalu?

Disulfiram, który jest czynną substancją Esperalu wpływa na metabolizm alkoholu etylowego w wątrobie człowieka. Po kontakcie Esperalu z alkoholem w organizmie człowieka gromadzą się w bardzo krótkim czasie ogromne ilości silnie trującego aldehydu octowego, przez co osoba zaszyta odczuwa wzmożone nieprzyjemne objawy podobne do zatrucia alkoholowego, przypominające „kaca”. To właśnie taki mechanizm wykorzystywany jest w terapii awersyjnej metodą Esperalu, która wyróżnia się wysoką skutecznością a także użytecznością podczas terapii leczenia uzależnienia od alkoholu.

 Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Długość działania wszywki alkoholowej Esperal jest bardzo indywidualna i zależna od kilku czynników. Przede wszystkim: masy ciała Pacjenta, jego aktywności fizycznej oraz metabolizmu. Statystycznie natomiast Esperal wykazuje wysoką skuteczną działania przez okres ok. 8 do 12 miesięcy. W znacznej większości przypadków jest to czas, który wystarcza żeby terapia początkowego wyjścia z nałogu przebiegła skutecznie. Wszywka alkoholowa Esperal odgrywa w niej bardzo ważną rolę, zniechęcając alkoholika efektywnie do spożywania napojów alkoholowych w okresie, w którym nałóg jest najtrudniejszy do opanowania.

Czy wszywka alkoholowa Esperal jest szkodliwa?

Ewentualna szkodliwość wszywki alkoholowej Esperal jest tylko i wyłącznie kolejnym z wymienianych mitów, który niestety stosunkowo często wpływa na rezygnację zabiegu zaszycia. Jeżeli zdecydujemy się na zabieg wszywcia Esperalu w Warszawie wybierając naprawdę sprawdzonych i doświadczonych medyków, zajmujących się walką z uzależnieniem głównie poprzez terapię awersyjną Esperalem, nie powinniśmy obawiać się o jakąkolwiek szkodliwość wszywki. Tabletki są wszywane podskórnie, miejsce zaszycia to zazwyczaj pod łopatką lub też pośladkiem. Na specjalne życzenie Pacjenta miejsce implikacji wszywki może być zmienione. Lek ten nie jest w żaden sposób widoczny i co jest szczególnie istotne nie krępuje ruchów, a Pacjent niemalże bezpośrednio po zabiegu może udać się do domu i normalnie wykonywać swoje codzienne czynności. Jeżeli osoba uzależniona nie zdecyduje się na spożywanie napojów alkoholowych, nie będzie musiała w ogóle obawiać się skutków ubocznych działania Esperalu, a cała procedura będzie dla niego w 100% bezpiecznym zabiegiem.

Czy uzależnienie od alkoholu jest uleczalne?

Choroba alkoholowa należy do tego rodzaju chorób, których niestety nie da się wyleczyć do końca. To, że osoba uzależniona od alkoholu w pewnym momencie przestanie zupełnie pić – niestety nie oznacza, że przestała ona być alkoholikiem.

- Advertisment -

Dzień Ziemi w Geosferze

W Geosferze z okazji Dnia Ziemi odbył się piknik ekologiczny dla jaworznickich szkół. Uczniowie mogli skorzystać ze strefy ekologiczno-edukacyjnej oraz uczestniczyć w warsztatach. W piątek,...

Kolizja trzech na ul. Wysoki Brzeg

Na ulicy Wysoki Brzeg doszło do kolizji trzech aut osobowych. Interweniowały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. W piątek, 26 kwietnia na ulicy wysoki Brzeg po...

Pożar budynku na ulicy Traugutta

Zastępy Państwowej Straży Pożarnej interweniowały na ulicy Traugutta, gdzie w jednym z budynków jednorodzinnych doszło do pożaru. W piątek, 26 kwietnia około godziny 14:05 Komenda...