REKLAMA

Koloryzacja włosów to jeden z najczęstszych zabiegów, jakiemu poddają się klientki salonów fryzjerskich. Jednak wiele kobiet farbuje sobie włosy samodzielnie w domu. Sprawę ułatwia im bardzo łatwy dostęp do produktów koloryzujących. Farbę do włosów możesz bowiem kupić już prawie wszędzie. Aczkolwiek, żeby uzyskać taki sam efekt, jak w salonie, musisz zaopatrzyć się w farby fryzjerskie. Profesjonalne kosmetyki do włosów oferuje dobry sklep fryzjerski. Poniżej podpowiemy Ci, jak dobrać farbę fryzjerską do włosów oraz jakie marki są najbardziej popularne.

Koloryzacja włosów to jeden z najczęstszych zabiegów, jakiemu poddają się klientki salonów fryzjerskich. Jednak wiele kobiet farbuje sobie włosy samodzielnie w domu. Sprawę ułatwia im bardzo łatwy dostęp do produktów koloryzujących. Farbę do włosów możesz bowiem kupić już prawie wszędzie. Aczkolwiek, żeby uzyskać taki sam efekt, jak w salonie, musisz zaopatrzyć się w farby fryzjerskie. Profesjonalne kosmetyki do włosów oferuje dobry sklep fryzjerski. Poniżej podpowiemy Ci, jak dobrać farbę fryzjerską do włosów oraz jakie marki są najbardziej popularne.

Farby do włosów fryzjerskie – rodzaje

Profesjonalne farby do włosów, tak samo jak te dostępne w markecie, dzielą się na różne rodzaje. Podział te dotyczy trwałości koloru po farbowaniu. W związku z tym w sklepie fryzjerskim możesz kupić farby fryzjerskie:

  • nietrwałe,
  • naturalne,
  • półtrwałe,
  • trwałe.

Nietrwałe profesjonalne farby do włosów

Do tej grupy produktów zalicza się wszelkiego rodzaju farby, pianki, żele, maskary oraz szampony, które zmienią kolor włosów. Zmiana ta jednak nie jest długotrwała. Taka koloryzacja utrzyma się na Twoich kosmykach nie dłużej niż kilka dni.

Te profesjonalne kosmetyki do włosów charakteryzuje brak amoniaku oraz utleniaczy w ich składzie. Nie wnikają one zatem w strukturę włosa, tylko pokrywają jego powierzchnię. Jeśli więc chcesz zmienić swój image na kilka dni, użyj jednego z kremów koloryzujących marki Loreal Professionnel. Z powodzeniem kupisz je w sklepie fryzjerskim.

Naturalne farby do włosów

Niektórzy fryzjerzy nazywają je roślinnymi. Dzieje się tak dlatego, że ich bazą są roślinne składniki. Ponadto mają w swoim składzie ekstrakty roślinne, kwasy owocowe i proteiny. Najczęściej możesz spotkać się z produktami na bazie henny, która znana była już w starożytności.

Z ich pomocą nadasz swojej fryzurze naturalny odcień. Jednak nie ma szans, żebyś za sprawą naturalnej farby do włosów rozjaśniła swoje kosmyki.

Półtrwałe farby fryzjerskie

Charakteryzują się one tym, że utrzymują się na włosach maksymalnie kilka tygodni. Tak samo, jak nietrwałe profesjonalne farby do włosów, nie zawierają amoniaku. Mają one jednak niewielką ilość utleniaczy. To właśnie dzięki nim oraz pigmentom, na których bazują, półtrwałe farby fryzjerskie przenikają do korowej warstwy włosów i zmieniają częściowo ich kolor. Te profesjonalne produkty do włosów również nie rozjaśnią Twoich kosmyków.

Trwałe farby do włosów fryzjerskie

To najczęściej wybierana grupa produktów w grupie farb fryzjerskich. Zawdzięczają to przede wszystkim bogatej palecie barw, dzięki której zmienisz swój kolor włosów na dowolny odcień oraz tym, że za ich sprawą doskonale pokryjesz siwe włosy. Ponadto dzięki zastosowaniu takich składników, jak amoniak, nadtlenki oraz pigmenty, kolor nie wypłukuje się nawet przez kilka miesięcy. Dlatego, jeśli myślisz o trwałej koloryzacji włosów, wybierz trwałą farbę fryzjerską.

Najczęściej wybierane farby fryzjerskie

Każdy fryzjer ma swoją ulubioną markę produktów, na których dobrze mu się pracuje. Jednak można wśród nich wyróżnić kilka marek, które są wybierane w sklepie fryzjerskim najczęściej.

Najbardziej pożądaną marką przez fryzjerów jest Loreal Professionnel. Fryzjerzy używają nie tylko farb fryzjerskich sygnowanych tym logo, lecz także szamponów, odżywek, masek i wszelkiego rodzaju profesjonalnych produktów do kuracji włosów.

Każdy szanujący się sklep fryzjerski posiada w swoim asortymencie również farby do włosów fryzjerskie marki Schwarzkopf Professional, Wella Professionals oraz Revlon Professional. Jeśli więc pragniesz uzyskać efekt koloryzacji w domu, jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego, zamiast iść po farbę do włosów do marketu, odwiedź sklep fryzjerski i kup w nim profesjonalne kosmetyki do włosów. Twoja fryzura dzięki nim będzie wyglądać olśniewająco.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki