Remont Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie, zamkniętej z powodu szkód górniczych pod koniec w 2018 roku, przeciąga się. Rodzice uczniów placówki z Byczyny są zaniepokojeni sytuacją.

REKLAMA

Pierwotnie planowano, że niezbędne naprawy będą gotowe na wrzesień 2019 roku, szybko jednak zweryfikowano realność dotrzymania tego terminu – zakończenie prac wyznaczono tym razem na koniec 2021 roku.

Grafika która udostępniają rodzice w serwisie Facebook.

Wiemy już jednak, że i ten termin nie zostanie dotrzymany, gdyż Tauron Wydobycie, który odpowiada za remont budynku SP nr 20 i jego okolic, dopiero przed kilkoma dniami rozpisał przetarg na wykonawstwo robót. Przetarg potrwa do 15 października, a jego zwycięzca będzie miał 9 miesięcy na przeprowadzenie prac od momentu zawarcia umowy.

W związku z kilkoma już poślizgami w założonym harmonogramie prac, rodzice uczniów placówki z Byczyny obawiają się, że ta może zostać zlikwidowana. W sprawie szkoły wydali komunikat, którego treść znajdziecie poniżej:

Już od 3 lat, z powodu szkód górniczych, nasze dzieci nie mogą korzystać z budynku szkoły. Deklarowany termin usunięcia szkód przesunął i wyremontowania budynku przesunął się ze stycznia 2022 roku na koniec lipca, a i ten nowy termin stoi pod dużym znakiem zapytania.

Przez 3 lata dzieci codziennie dowożone są do nieprzystosowanego budynku zastępczego – bez sali gimnastycznej, placu zabaw, boiska, kuchni oraz w pełni wyposażonych sal lekcyjnych.

W imieniu rodziców i mieszkańców naszej dzielnicy wystosowaliśmy pismo do Taurona, w którym domagamy się ustalenia i dotrzymania ostatecznego terminu oddania szkoły do użytku dzieci i nauczycieli oraz poprawy warunków w budynku tymczasowym.

Obawiamy się sytuacji, w której przeciągający się remont (nie ma jeszcze firmy, która podjęłaby się tego zadania) doprowadzi do dalszego wyniszczenia i dewastacji obiektu, co przełoży się na nieopłacalność dalszych prac, a w konsekwencji do decyzji władz miasta o likwidacji naszej SP nr 20 i rozlokowaniu naszych dzieci po sąsiednich placówkach.

Przeprowadzone już prace (wzmocnienie i uszczelnienie górotworu pod obiektem) oraz rozpisany po uzyskaniu zezwolenia na przeprowadzenie kompleksowych prac z urzędu miejskiego przetarg, wskazują, że remont budynku SP nr 20 może się rzeczywiście wkrótce rozpocząć.

Tauron Wydobycie ogłosił przetarg na remont Szkoły Podstawowej nr 20

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ