Ines ma 11 lat i trenuje w klubie Rio Grappling Club Jaworzno, a dzięki swojemu drobnemu gestowi, nieświadomie spowodowała lawinę dobroci.

REKLAMA

Łukasz Litewka, sosnowiecki radny, opublikował na swoim fanpage’u na portalu Facebook wpis, z którego dowiadujemy się, że 11-letnia Ines, jaworznianka i fighterka Rio Grappling Club Jaworzno, po konsultacjach z mamą, postanowiła oddać swoją suknię i torebkę komunijną komuś w potrzebie.

Przeglądając swoją szafę, Ines zauważyła w niej swoją suknię i torebkę komunijną. Wpadła na genialny, acz prosty pomysł, aby oddać ją komuś w potrzebie. W końcu komunia to piękne, jednakże jednorazowe wydarzenie, które w dodatku jest kosztownym interesem. Skonsultowała to ze swoją mamą i postanowiły oddać wszystko komuś, kogo córka w niedalekim czasie również będzie szła do pierwszej komunii świętej. Piękny, drobny gest, który nie dość, że pokazał duże pokłady empatii w dziewczynie, to jeszcze spowodował lawinę dobroci wśród innych ludzi.

W ciągu kilkunastu godzin post Pana Łukasza został polubiony ponad 1100 razy oraz udostępniony ponad 50 razy. Dodatkowo kilkadziesiąt osób skomentowało post, wyrażając również chęć oddania sukienek swoich córek, w ręce osób, które są w potrzebie i tuż przed komunią.

Jak pokazuje ta sytuacja, drobne gesty potrafią urosnąć do dużych inicjatyw, a pomaganie to zawsze dobry pomysł.

Wpis radnego Łukasza Litewki
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki