14 października dyrektor Przedszkola Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie  pani Mariola Denisiuk, osobiście powitała panią Iwonę Markiewicz- Pawelec, pracownika Hospicjum Homo Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie. Nasze przedszkole już po raz kolejny zaangażowało się w kampanię Pola Nadziei. Symbolem tej akcji są kwitnące żonkile.

REKLAMA

Pierwsza część spotkania miała na celu przekazanie dzieciom z najstarszych grup ważnych informacji dotyczących wolontariatu. Dzieci obejrzały piękną bajkę terapeutyczną, która poruszała ważne kwestie dotyczące bezinteresownej przyjaźni, troski, choroby, śmierci, która jest niestety nieodłączną częścią życia. Pani Iwona tłumaczyła dzieciom, że w hospicjum każda osoba otoczona jest miłością a obecność wolontariuszy jest nieocenionym wsparciem dla chorych osób.

Następnie przedstawiciele najstarszych grup wspólnie z panią Iwoną, dyrektorem przedszkola oraz wychowawcami udali się do przedszkolnego ogrodu, gdzie dzieci mogły zasadzić przekazane przez hospicjum cebulki żonkili. Sadzone jesienią żonkile, są jednymi     z pierwszych kwiatów, które kwitną  po okresie zimowym. Symbolizują odrodzenie i nadzieję na nowe życie. Ten piękny kwiat  uświadamia nam,  jak piękne, ale też kruche i ulotne jest życie. Kwitnące Pola Nadziei  mają przypominać, że wśród nas są  ludzie chorzy i cierpiący,  ale dają również nadzieję wszystkim chorym.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki