II Turniej Bokserski Nadziei Olimpijskich dzieci i młodzieży im. Janusza Gortata

Akademia Boksu Roberta Gortata zaprosiła na II Turniej Bokserski Nadziei Olimpijskich dzieci i młodzieży im. Janusza Gortata, olimpijczyka, jednego z najwybitniejszych polskich bokserów wagi półciężkiej. W jaworznickiej hali widowiskowo sportowej 30 października zmierzyli się młodzi pasjonaci boksu, dziewczynki i chłopcy rocznik 2007 i 2008.

REKLAMA

Był to zarazem turniej eliminacyjny do kadry Polski dla roczników 2008. Tego dnia na ringu walczyło 18 dziewczynek i 28 chłopców. Najlepsi z nich zmierzą się w finale 31 października.

Młodzi zawodnicy przyjechali m.in. z Włocławka, Koszalina, Szczytna, Tarnowa, ale też walczyły dwie zawodniczki z Czech. Jaworzno reprezentowali zawodnicy Akademii Boksu Roberta Gortata i Jawor Team Jaworzno.

Z pewnością w boksie, tak jak we wszystkich sportowych dyscyplinach, im wcześniej się rozpocznie sportową przygodę, tym efekty mogą być bardziej spektakularne. Mamy nadzieję, że na ringu jaworznickiego turnieju pojawił się niejeden przyszły mistrz olimpijski.

Jest wielu malkontentów, którzy przypięliby uprawianiu boksu niejedną łatkę. Dla nich mamy parę przekonywujących opinii.

Choć walki w jaworznickim turnieju długie nie były, trwały trzy rundy po jednej minucie, to i tak budziły wśród publiki nieliche emocje. Gdybyście dali się namówić na walki bokserskie, to wiedzcie, że najlepiej dopingować okrzykiem: dawaj, dawaj.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki