W Warszawie na Placu Zamkowym odbyła się manifestacja po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. wyższości polskiej konstytucji nad prawem europejskim.

REKLAMA

– Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Plac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać – pisał na Twitterze Donald Tusk, reagując na orzeczenie trybunału, że przepisy traktatu Unii Europejskiej nie są zgodne z obowiązującą w Polsce konstytucją. Orzeczenie uznawane jest za pierwszy krok w kierunku opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej.

W manifestacji wzięła udział również grupa mieszkańców Jaworzna, m.in. z posłem Wojciechem Saługą czy byłem posłem Pawłem Bańkowskim czy lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej.

„Zostajemy w Europie” – Donald Tusk odpowiada na czwartkowy wyrok TK

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

12 KOMENTARZE

  • Oczywiście że zabrali, tylko zimno i nie widać spod kurteczek.

   Konstytucja Artykułu 91. Umowa międzynarodowa w krajowym porządku prawnym
   1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
   2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
   3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.

   • To przeczytaj powoli ze zrozumieniem. Traktat Lizboński wyrażnie wskazuje jakie prerogatywy w zakresie przedmiotowym scedowano na organy unijne. Do tego zakresu bez wątpienia nie należy organizacja sądownictwa. Dziesięć trybunałów konstytucyjnych państw unijny również orzekało o prymacie konstytucji nad prawem unijnym i nikt nie mówił o opuszczaniu Unii przez te państwa . „Trybunał Zolla, Rzeplińskiego” orzekał tak samo jak „Trybunał Przyłębskiej”. Nikt w PIS nie deklaruje polexitu( a szkoda) a urojenia sfrustrowanego Tuska są żałosne .
    A co do podkoszulków z napisem Konstytucja to chyba nie masz racji .Wcześniej lewaccy postępacy nosili flagi i transparenty z napisami ręce precz od Konstytucji a teraz jakoś ich nie zabrali . Nawet wódz OTUA jakoś nie paraduje w koszulce z tym napisem . Donald się ośmieszył i musi zadzwonić do teściowej o poradę.

 1. Standardowy bełkot.
  Poczytaj dobrze czego dotyczyły wyroki w tych dziesięciu państwach, bo ewidentnie kopuj/wklej idzie Ci jak zawsze świetnie ale szczegółów też jak zawsze nie ogarniasz. Zadanie domowe znajdź 10 różnic między wyrokiem pani P a trybunałem konstytucyjnym.

  Celem nie jest organizacja sądownictwa ale ograniczenie niezależności sądów. Policję mają, prokuraturę też pozostały do przejęcia sądy. I mamy upragniony przez komuchów w PiS PZPR bis, wtedy żadne wybory nie będą im straszne.

  A tak naprawdę ma się czym nakrecac, wyrok PiS odszczeka jak tylko EU zakręci kurek z forsą. Będziecie to odkręcać tak jak teraz na poziomie gmin znikają strefy wolne od LGBT.

  • Obóz zdrady i zaprzaństwa twierdzi, że zrobi wszystko by Polska nie „dostała” tych pieniędzy .Tymczasem ta kasa pochodzi w znacznej części z kredytu a kredyt możemy zaciągnąć gdzie chcemy i na lepszych warunkach. A swoją drogą jak wy nienawidzicie Polski i Polaków i okazujecie nieskrywaną radość jeśli tylko coś złego grozi Ojczyźnie . Wasza ojkofobia jest niezmierzona ,może dlatego iż jak to się określacie jesteście Europejczykami polskiego pochodzenia a wasi polityczni protoplaści też określali się jako ludzie z Kraju Rad mieszkający w Polsce.

 2. I znów biedzie umysłowej nazywanej dla niepoznaki Siwy argumenty się skończyły, a dokładniej pisząc nie ma skąd skopiować niczego sensownego, w tej sytuacji tradycyjnie i właściwie dla swojego poziomu IQ i kultury osobistej zwyzywał oponentów określając siebie przy tym jedynie słusznym prawdziwym Polakiem patriotą okazał się być i….
  Chłopczyku kredyt żeby dostać trzeba spełniać określone warunki, tyle w temacie taniej i gdzie indziej.
  A nie widzisz zła w okradaniu państwa? od 6 lat karuzela Posad i Spółek kręci się jak szalona, nepotyzm nie widziany nawet za komuny, dług państwa i inflacja osiągają maksima, prokuraturę Ziobro zatrzymał, walka o sądy trwa. I ty coś bredzisz o nienawiści do kraju??

  • Czy ty zawsze musisz pisać to samo „skończyły się argumenty” ” kopiuj wklej” :przekaz partyjny” „poziom IQ itd .Spróbuj nie pisać o mnie ale pisz na temat ,Nikogo nie interesuje moja osoba, więc komentuj temat artykułu. Jeszcze jedno nie pisz o też o kulturze osobistej i IQ bo to nie jest twoja mocna strona. Nie rób t również zakupów w Media Markt bo to sklep nie dla ciebie .
   Powtórzę PISZ NA TEMAT .

 3. Tak pamiętam, za PO to w spółkach zsiadali wyłącznie „niezależni fachowcy i eksperci”. Nikt nie okradał państwa budując najdroższe na świecie drogi, nikt nie robił vatowskich przekrętów. Polacy mogli pracować do śmierci a państwo „zaopiekowało „się ich składkami emerytalnymi. Nikt nie pracował na umowach śmieciowych a pracy było pod dostatkiem .Pamiętam było pięknie, we wszystkich telewizjach jeden przekaz. No może” śmieszne media Ojca Rydzyka” próbowały zakłócić sielankę ale im się utrudniało otrzymanie koncesji na TV Trwam. Policja nie strzelała do robotników w Jastrzębiu i nie było żadnych afer hazardowych czy Amber Gold. Pytam komu to przeszkadzało? Ministrem transporu był fachowiec o ksywie Lolo Pindolo a ministrem finansów Anglik z Bydgoszczu który mawiał do tubylczej ludności „piniędzy ni ma i nie będzie” .Piękne czasy, łza się w oku kręci( zwłaszcza tym co musieli emigrować), po prostu raj na Ziemi.
  Tylko Józef Bonk z tatą wiedzieli że to lipa.

 4. Ależ chłopcze ja gram w Twoją grę. Piszę na temat tak samo jak ty. No chyba że Twoje oblelgi i wyzwiska uważasz są na temat. Ty piszesz w kółko to samo i uprawiasz swoje kopiuj/wklej – ja robię dokładnie to samo. Ciekawe że w Twoim wykonaniu uważasz to za szczyt inteligencji, a kiedy ja robię dokładnie to samo denerwujesz się. No ale szczyt szczytowi nie równy.

  Zadałem Ci kilka pytań na żadne nie odpowiedziałeś, tzn nic nie wkleiłeś z przekazu partyjnego i Ty masz uwagi do pisania na temat??? Przezabawny jesteś.

  A co do dennego poziomu Twojej kultury i IQ to nikt tu nie ma żadnych wątpliwości dałeś wielokrotnie świadectwo bagna w którym funkcjonujesz.

 5. Różnica jest taka że autostrady są, po Pisie zostaną jedynie długi i bezsensowny przekop za chore pieniądze. Po za tym przypomnij ile kosztowała „elektrownia” w Ostrołęce i ile będzie kosztować jej rozbiórka. Ile wydaliśmy na kabaret zwany komisją Smoleńską Macierewicza? Ile poszło na „respiratory” których nikt nie widział, ile zarobił znajomy trener narciarstwa. Do tego dodaj jak „specjaliści” PiSowscy zarządzają firmami Poczta Polska ledwie działa, do TVPiS dopłacamy ogromne pieniądze, zakłady zbrojeniowe na krawędzi bankructwa, fundusz sprawiedliwości rozkradziony na potrzeby partyjne itd itp
  AmberGold to pikuś przy aferze GetBack, porównaj kwoty strat. A żeby było fajniej sprawę GetBack od lat Ziobro trzyma w prokuraturze, nie potrafi albo nie chce (bo kryje kolegów zamieszanych w tą sprawę) przekazać jej do sądu, a bez tego ludzie nie mają szans na odzyskanie pieniędzy, sprawa się przedawni. Tak „działa” PiSowskie państwo, widać o kogo dbają.
  Ale czeladnik piekarza będący rzecznikiem rządu powiedział dlaczego nie zatrudniają specjalistów. Czarnek ministrem edukacji to kpina, podobnie jak szef banku centralnego i jego „aniołki” itd itp
  Trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak bezczelni są ci ludzie, wstydu ani przyzwoitości za grosz. Oby się napchać forsą wg zasady teraz k… my, patriotamivsa tylko wg maksymy ojczyznę dojna racz nam dać panie. I niczego się nie boją bo policję i prokuraturę mają w garści, mało co ma szansę prześlizgnąć się do sądów.