REKLAMA

Boże Narodzenie to wyjątkowy i magiczny czas w roku. Klimat świąt jest czymś niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju, a im więcej serca i własnych pomysłów zostanie włożonych w przygotowania, tym bardziej magiczny się staje.

Jest to moment wyczekiwany nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Większość z nas uwielbia przygotowania do tego dnia, takie jak dekorowanie domu, szukanie prezentów dla bliskich, pieczenie ciasteczek i spotkania z rodziną. Kiedy we wszystkich sklepach aż roi się od tysięcy gotowych ozdób świątecznych, najlepiej jest postawić na coś własnego. Przy dźwiękach ulubionej piosenki o reniferach i wszechobecnym zapachu pierniczków, wystarczy wyobrazić sobie, jak mogłyby wyglądać idealne święta, a następnie z odrobiną wyobraźni zabrać się do stworzenia wymarzonego klimatu.

Naturalne, własnoręcznie zrobione ozdoby

Pięknymi ozdobami świątecznego stołu i pozostałego wystroju mieszkania są naturalne materiały. Nie dość, że są ogólnie dostępne, często dużo tańsze niż gotowe ozdoby, to przede wszystkim są ekologiczne.

Świetnym materiałem do dekoracji są szyszki. Można zrobić z nich przeróżne ozdoby, zaczynając od girland i kończąc na ozdobie stołu. Najzwyklejsza szyszka położona na obrusie w towarzystwie na przykład złotych pralinek, będzie prezentować się znakomicie (inspiracja: www.inspiracjeferrero.pl). Szukając mniej minimalistycznych rozwiązań, można ją pofarbować złotym kolorem i przyczepić do długiego sznurka, tworząc niepowtarzalną girlandę.

Czymś zupełnie odmiennym, w stylu skandynawskim, jest ostrokrzew. Gałązki obsypane czerwonymi owocami można włożyć do wazonu, słoika lub stworzyć z nich wieniec. Tu również wystarczy użyć wyobraźni!

Gałązki, suszone owoce mogą posłużyć do dekoracji świątecznego stołu oraz prezentów. Nawet najzwyklejsza paczka owinięta nudnym, szarym papierem, ale ze wsuniętą pod sznurek gałązką, będzie prezentować się pięknie.

Ozdoby, które można zjeść!

Do tworzenia dekoracji warto zaprosić rodzinę. Szczególnie dzieci mogą podrzucić świetne pomysły na święta. Wspólnie można upiec i ozdobić ciasteczka lub pierniczki, albo wymyślić coś zupełnie nowego! Babeczki z zielonym kremem w kształcie choinek, obsypane płatkami kokosowymi przypominającymi śnieg lub kolorową posypką albo tort z pysznymi pralinkami ułożonymi w stosik wyglądający jak choinka. Pomysłów jest nieskończenie wiele!

Kalendarz adwentowy

Niezwykłą popularność zyskały ostatnio kalendarze adwentowe, dzięki którym odliczanie do świąt jest jeszcze bardziej magiczne. Oczywiście nie ma to, jak kalendarz adwentowy zrobiony własnoręcznie. Przykładowo, można rozwiesić w domu świąteczne skarpety z numerami do odliczania, bądź na gałązce zawiesić świąteczne koperty. Nie muszą być to prezenty, mogą być to zadania do wspólnego wykonania w gronie rodziny, na przykład obejrzenie świątecznego filmu lub zrobienie ciasteczek.

W pomysłach na święta najważniejsze jest to, żeby dawały radość i zbliżały do rodziny bądź przyjaciół. Jeśli dodatkowo będą pięknie się prezentować i być ekologiczne, to kolejny duży plus!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki