Śmieciarki Wodociągów Jaworzno mają problem, by tankować w mieście. Sprężony gaz ziemny (CNG), którym napędzane są pojazdy, jest rzadko oferowany na stacjach paliw, stąd też jaworznickie śmieciarki paliwo tankują w Sosnowcu.

REKLAMA

Jak podaje „Wyborcza” jedna z najbliższych stacji, oferujących tego rodzaju paliwo, znajduje się przy ulicy Grota-Roweckiego w Sosnowcu. Z okolic centrum Jaworzna to około 20 kilometrów drogi do pokonania dla śmieciarek.

– Rzeczywiście jeździmy tankować nasze pojazdy do Sosnowca lub Chrzanowa – mówi Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Wodociągów Jaworzno.

Stacja CNG w Jaworznie

Jak podaje rzecznik Wodociągów, wkrótce zakupy w Sosnowcu nie będą już konieczne.

– Jesteśmy w przededniu rozbudowy naszej bazy, która zyska infrastrukturę i narzędzia, które umożliwią nam tankowanie aut na miejscu. Powinno stać się to z początkiem przyszłego roku – mówi Grucel.

Jak dodaje, już w momencie zakupu 22 napędzanych gazem ziemnym śmieciarek, planowano budowę stacji umożliwiającej tankowanie CNG.

– Niestety, dwa kolejne przetargi na realizację tego zadania nie zostały rozstrzygnięte. Nie bez wpływy na to była pandemia i jej ekonomiczne konsekwencje – tłumaczy rzecznik.

Jak się okazuje, do śmieciarek dołączą niedługo pługopiaskarki – od tego sezonu zimowego Wodociągi zajmują się odśnieżaniem miasta- również napędzane gazem ziemnym, których póki co jest osiem.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki