Młodzież z CKZiU miała okazje dowiedzieć się, jakie mogą obrać ścieżki kariery w przyszłości

Młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, które łączy w sobie 3 technika: Technikum nr 5, Technikum nr 6 oraz Technikum Energetyczne miała dzisiaj okazje wysłuchać wykładu od przedstawiciela Jaworznickiej Izby Gospodarczej Franciszka Matysika, na temat przemysłu 4.0, oraz tego, jak wygląda prowadzenie własnej firmy i jakie mają możliwości jako osoby wkraczające w dorosłe życie.

REKLAMA

Młodzież z CKZiU odbyła spotkanie z przedstawicielem JIG Franciszkiem Matysikiem, w ramach Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości, podczas którego miała okazje dowiedzieć się czegoś na temat przemysłu 4.0 oraz zakładania własnej działalności — mówi Teresa Mulka-Łuszcz, doradca zawodowy.

Inicjatywa ta wpisuje się w harmonogram przedsiębiorczości, jakie prowadzi Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego, które proponuje młodzieży ósmych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych spotkania studyjne oraz online z pracodawcami, a także spotkania informacyjne na tematy związane z przedsiębiorczością, które interesują młodzież.

Co ważne młodzież ma już plan zawodowe, a wiele z nich łączy się z chęcią otwarcia własnej działalności gospodarczej. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że dwóch uczniów z placówki zostało wyróżnionych w tym roku w konkursie „Mój pomysł na biznes”, a w ubiegłorocznej edycji był nawet jeden laureat konkursu.

Obecnie myślą jednak nad pracą zawodową w aspektach zdobycia doświadczenia, gdyż większość planuje kontynuacje edukacji. Preferowane są kierunku techniczne, głównie przez profil, jaki oferuje CKZiU, ale w grę wchodzą także kierunki związane z językami czy grafiką 3D.

Szybki pomysł na siebie i swoją przyszłość to dobry znak, że w dorosłym życiu będziemy spełnieni na tle zawodowym, czego życzymy wszystkim wkraczającym w dorosłe życie. Wykład był częścią projektu „Przedsiębiorcze Jaworzno” realizowanego przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki