Miłośnicy jazdy na rowerze z Jaworzna i Chrzanowa ponownie spotkają się na trasie rajdu „Zakręceni Sąsiedzi”. Druga edycja wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 6 września.
Start głównego rajdu zaplanowano na godz. 12:00 przy stadionie Victorii Jaworzno przy ul. Krakowskiej 8. Uczestnicy przejadą ponad 16 kilometrów. Trasa będzie prowadziła głównie drogami rowerowymi oraz leśnymi duktami. Tylko około 1,7 km przypadnie na drogi publiczne.
Organizatorzy przygotowali również krótszą trasę dla dzieci. Mini rajd rozpocznie się około godz. 12:30 przy Stawach Groble. Do pokonania będzie około 6 kilometrów. Osoby do 16. roku życia muszą podczas przejazdu korzystać z kasku ochronnego.
Obie trasy zakończą się przy Miejskim Centrum Sportu w Chrzanowie, na parkingu przy Basenach Letnich na Kątach. Na miejscu zaplanowano dodatkowe atrakcje i niespodzianki dla uczestników.
Rajd ma być okazją nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale również do wspólnego spędzenia czasu przez mieszkańców obu miast i poznania okolicy z perspektywy roweru.
Za organizację wydarzenia odpowiada Miejskie Centrum Sportu w Chrzanowie, przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Przyjaźni Miastu”, Stowarzyszeniem „ODNOWA” oraz Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.
Zapisy już trwają. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony zakrecenisasiedzi.pl.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze