Ósmoklasiści z SP. 16 próbowali swoich sił w dziennikarstwie w ramach Dni Przedsiębiorczości

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w ramach Dni Przedsiębiorczości pojawili się w redakcji Jaw.pl, aby poznać prace lokalnej redakcji od wewnątrz. Kolejna klasa z kolejnej szkoły, która poznaje tajniki różnych zawodów, w tym dziennikarstwa.

Szkoła Podstawowa nr 16 w Jaworznie odwiedziła naszą redakcję w ramach Dni Przedsiębiorczości, aby zobaczyć, na czym polega lokalne dziennikarstwo. Szybka prelekcja, parę słów wstępu, zapoznanie się, zwiedzenia redakcji i przechodzimy do konkretów.

Najpierw nasi młodzi uczniowie spróbowali swoich sił, jako prezenterzy telewizyjni czytając wiadomości Jaworexpress. Jak później stwierdzili, nie było to takie łatwe. Dali także próbkę swoich lektorskich możliwości czytając komentarz do materiału. Jedno, jak i drugie doświadczenie przekonało ich, że zwykłe czytanie też może być wyzwaniem, gdy „patrzy” na nas kamera lub gdy mamy świadomość, że wszystko jest nagrywane.

Oprócz tego zapoznali się z tajnikami przeprowadzania wywiadów i ogólnego obycia się z kamerą. Co ważne nasi dzisiejsi goście rozważają swoją przyszłość pod kątem dziennikarstwa. Adrian myślał nad dziennikarstwem sportowym i zostanie komentatorem, a Maja rozważa ogólnie kierunki humanistyczne, nie wykluczając dziennikarstwa. Życzymy im wobec tego sukcesów i spełnienia swoich zawodowym marzeń.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki