Prezydent Jaworzna Paweł Silbert wróci w tym roku do pracy w elektrowni. Zrobi to celem uzyskania podwyższonych świadczeń z tytułu pracy w trudnych warunkach.

Silbert w elektrowni pracował do 2002 roku, kiedy to po raz pierwszy został wybrany prezydentem Jaworzna. Teraz na miesiąc ponownie ma podjąć pracę w energetyce, żeby uzyskać wyższe świadczenie emerytalne z tytułu wieloletniej pracy w trudnych warunkach.

Warunkiem uzyskania uprawnień do dodatkowych świadczeń jest praca w warunkach szczególnych po 2008 roku – miesiąc ma wystarczyć. – To bardzo ważne dla moich przyszłych finansów osobistych. Nie chcę stracić pieniędzy i skorzystam z takiej możliwości – tłumaczy Silbert. Jak dodaje prezydent, wrócić do pracy w elektrowni musi już teraz, ponieważ od 2022 roku w życie wchodzi ustawa, która by mu to uniemożliwiła.

(wywiad opublikowany został na stronie jaworzno.pl)

Jak mówi Silbert, w elektrowni zamierza pracować w ramach swojego urlopu.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert dorabia jako robotnik w elektrowni

Prezydent Paweł Silbert i radni rady miejskiej z podwyżkami

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

9 KOMENTARZE

 1. Ja czy normalny człowiek z ulicy też może sobie iść popracować na urlopie na elektrownię?? To chyba jakieś żarty. Rozumiem, że skoro ma pracować w ciężkich warunkach to idzie tam do pracy fizycznej a nie posiedzieć sobie w biurze i popijać kawkę.

  • wg Dz.Urz.MRLiGZ.1988.2.4 ma do wyboru :
   Dział II. W energetyce poz. 1 – Prace przy wytwarzaniu, przesyłaniu energii elektrycznej i cieplnej oraz montażu, remoncie i eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych i cieplnych:
   1. elektromonter instalacji i urządzeń elektroenergetycznych
   2. elektromonter linii napowietrznych niskich i średnich napięć
   3. elektromonter linii napowietrznych wysokich napięć
   4. elektromonter aparatury, automatyki i układów pomiarowych kodów i turbin
   5. elektromonter instalacji elektrycznych przemysłowych
   6. elektromonter obwodów wtórnych
   7. elektromonter pomiarów i automatyki zabezpieczeniowej na wszystkich rodzajach napięć
   8. elektromonter urządzeń rozdzielczych i stacyjnych
   9. elektroenergetyk elektrowni cieplnych
   10. elektroenergetyk pomiarów i zabezpieczeń
   11. elektroenergetyk nastawni
   12. monter urządzeń ciepłowniczych

 2. No właśnie bardzo ciekawe jak Pan Prezydent zamierza podjąć tę pracę w trudnych warunkach. Czym tam konkretnie się będzie zajmował przez ten miesiąc. Jak będziecie znać szczegóły to może się tutaj tymi szczegółami podzielicie. 🙂

 3. Jeśli jest to zgodne z prawem to czemu nie , każdy z nas ma prawo walczyć o wyższe świadczenie ale jeśli kiedyś okaże się że był to przekręt to się Panu Prezydentowi emeryturkę zabierze tak jak SB-kom. Na wszystko i na wszystkich przyjdzie czas…………………..

  • Niestety to tak nie działa, np na wielu SB-eków czas nie zdążył przyjść i dożyli swoich dni w spokoju.

   A podejmowanie pracy na miesiąc „w ciężkich warunkach” aż się prosi o wyjaśnienie jakież to stanowisko pracy przyjął nasz miłościwie nam panujący.

 4. Fajnie, że to stanowisko czekało na tego delikwenta tyle lat aż łaskawie wróci z urlopu i zechce popracować. Ciekawe co „załatwił” kolesiom za umożliwienie czegoś takiego. Mnie to śmierdzi jakimś przekrętem. Ktoś się temu powinien dokładnie przyjrzeć.