REKLAMA

Podobnie jak w latach poprzednich, prezydent miasta wsparł projekt Jaworznickiej Izby Gospodarczej pn. „Przedsiębiorcze Jaworzno”. W tym roku piąta edycja będzie odbywać się pod hasłem „Tradycja i doświadczenie filarami budowy nowoczesnych firm”, a podpisana umowa o współpracy między samorządem Jaworzna, a samorządem gospodarczym zakłada partnerstwo w projekcie, jak i organizację gali finałową tego konkursu.

Dzięki współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej i prezydenta Pawła Silberta, w mieście organizowane są przedsięwzięcia i inicjatywy gospodarcze. Już w czwartek, 18 listopada 2021 r. odbędzie się jubileuszowa, V edycja organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy „Jaworznickich Dni dla Biznesu” (https://jaworzno.praca.gov.pl/-/16420464-agenda-v-edycji-jaworznickiego-dnia-dla-biznesu). Natomiast w piątek, 19 listopada 2021 r. będzie miał miejsce finał tegorocznej edycji projektu „Przedsiębiorcze Jaworzno”. Podczas uroczystej gali, poznamy najlepszych przedsiębiorców i firmy z terenu miasta (https://www.facebook.com/events/423030919202344/?ref=newsfeed).

W tej sprawie, podczas spotkania Zastępcy Prezydenta Miasta Łukasza Kolarczyka z Mateuszem Łętowskim, Prezesem JIG-u – podpisana została umowa o współpracy i partnerstwie.

– Nasze wspólne działania mają promować potencjał lokalnej przedsiębiorczości i miasta na terenie Polski i poza jej granicami. Jak ważne są nasze relacje pokazała sprawność działania przy kształtowaniu wsparcia dla przedsiębiorców przy falach COVIDu i kolejnych wyłączeniach segmentów gospodarki – mówi Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta. – Dzięki inicjatywom JIG, uruchomieniu szybkich ścieżek administracyjnych – skonstruowany został pakiet pomocowy ATOM, a w nim m.in. uchwały z ulgami i zwolnieniami podatkowymi, zwrot obowiązkowych opłat dla branży gastronomicznej. Istotnym elementem naszych wspólnych działań jest również zacieśnianie współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, ministerstwami i gospodarczymi agendami rządowymi.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Porozumienia o współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej z Gminą Miasta Jaworzna na lata 2020 – 2024.

UM Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki