Włodzimierz Czarzasty o sytuacji na granicy Polsko-Białoruskiej

Zapytaliśmy Włodzimierza Czarzastego, podczas otwarcia jego biura na jaworznickim rynku, co sądzi o sytuacji na granicy Polsko-Białoruskiej.

REKLAMA

Włodzimierz Czarzasty odpowiedział nam na pytanie odnoszące się do sytuacja, jaka obecnie ma miejsce na granicy Polski i Białorusi, w imieniu całego ugrupowania. Uważają, że to dobrze, że granica jest broniona i są pełni szacunku dla żołnierzy oraz służb granicznych, które wypełniają swoje obowiązki.

Jednakże jako jedyna formacja w Polsce i to ich odróżnia od innych, uważają, że jeżeli już ktoś przeszedł na terytorium polski, to powinien dostać wniosek o azyl do wypełnienia i w momencie, gdy spełniałby jego warunki, to powinien móc zatrzymać się w naszym kraju i powinno się nim zaopiekować, a w razie, gdyby nie spełniał warunku azylu, to powinno się go odesłać do kraju, z którego przybył.

Lewica uważa, że osoby, które już w naszym kraju się znalazły, nie powinny być z niego wypychane, tylko powinny otrzymać pomoc medyczną, powinny zostać ubrani oraz nakarmieni, bez względu na to, jak zostali oszukani przez władze Białoruskie.

 człowiek jest człowiekiem, jak jest głodny ,to trzeba go nakarmić, jak potrzebuje lekarza, to trzeba mu go dać  – Mówi wicemarszałek

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

16 KOMENTARZE

   • Ten głodny przyleciał do Europy z wypasionym telefonem, samolotem za ciężkie pieniądze. .Po wtóre chce przekroczyć polską granicę NIELEGALNIE , po trzecie atakuje barbarzyńsko naszych funkcjonariuszy a po czwarte te hordy to dorośli ludzi i powinni wiedzieć że obowiązuje zasada volenti non fit iniuria. Po piąte zawsze może wrócić do swojego kraju lub poprosić o azyl w raju Łukaszenki.

     • Dziewczynko ,nie emocjonuj się bo robisz w swoich wpisach masę literówek. Ty wypominasz redakcji Jaw.pl najdrobniejsze błędy a sam nie jesteś od nich wolny. Nie wiem o jakim generale piszesz ,więc nie podejmuję tematu. Bardziej interesuje mnie Ibrahim który wg TVN 6 dni płynął w rzece bez jedzenia i picia. Ale ja im wierze bo tam cała prawda całą dobę.

     • „Są już na terenie RP”. A jak się tu dostali ? Legalnie czy też popełnili przestępstwo i przeszli przez zieloną granicę.

     • Ale bredzisz, to jest niemożliwe żeby ktoś był aż tak głupi.
      Czyli co jak dostali się nielegalnie to niech umierają ?
      Zaiste humanitarne podejście, godne chrześcijańskiego kraju.

     • Nie jak dostali się nielegalnie to są przestępcami i należy ich wydalić. Pozwól że w ramach repliki posłużę się twoją myślą „Ale bredzisz, to jest niemożliwe żeby ktoś był aż tak głupi.”

     • Jednak z każdym wpisem udowadniasz że można być jeszcze głupszym.
      Nieudolnie odwracasz kota ogonem.

      Wydalić? OK, proponujesz wydałać ich martwych czy może najpierw potrzebujących podleczyć?

     • Wypisz wymaluj powtarzasz to co mówią twoi ulubieńcy tj zimny czekista Putin i kołchoźnik Baćka. Oni identycznie perorują . A wystarczy zapytać jaka jest podstawa prawna do przyjmowania osób które są przestępcami i które rzucając kamieniami próbują przekroczyć granicę . Jak ktoś ci się wbije na siłę do domu to ty oczywiście dajesz mu schronienie ,kasę i zapewniasz byt . To nie są uchodźcy lecz imigranci i ich aktualnym miejscem pobytu jest Białoruś i tam muszą wystąpić o prawo pobytu. Natomiast nie ma problemu byś do swgo domu zabrał te „dzieci z Michałowa” co rzucają granatami hukowymi w naszą straż graniczną.

     • Siwy cymbale gdzie niby napisałem cokolwiek o przyjmowaniu tych ludzi? Masz ogromne problemy z czytaniem, dopowiadasz sobie to czego nie napisałem byle powtarzać w koło to co TVpis Ci wtłoczył do pustego łba.
      Nie rozmawialiśmy o przyjmowaniu uchodźców.

     • Nazywanie interlokutora cymbałem ,głupcem człowiekiem z pustym łbem itd przychodzi Ci z niezwykłą łatwością .Złe wychowanie czy wrodzone chamstwo? Jeśli nie chcesz ich przyjmować to należy ich odesłać innego wyjścia nie ma.

 1. https://niezalezna.pl/humor/8072-6-dni
  https://niezalezna.pl/humor/8078-kot-z-afganistanu
  Co do generała to po pierwsze nie znamy motywów wyjazdu ,po drugie 2 synów studiuje w Polsce . Generał człek wolny może jechać dokąd zechce ,może Jankesi go przejeli a może dostał jakieś zadanie o którym nie masz pojęcia, może po prostu nie jest przydatny. Wiadomości z TVN 24 są tyle warte co informacje z RUSSIA TODAY czy z Gazety wyborczej.