Wiadukt drogowy powstanie w Ciężkowicach. Odbyło się spotkanie w siedzibie MZDiM w tej sprawie

W Jaworznie, w dzielnicy Ciężkowice obecny przejazd drogowo-kolejowy ma zostać zastąpiony wiaduktem drogowym. Ma to poprawić bezpieczeństwo przejazdu oraz go przyśpieszyć. Dzisiaj tj. 28 grudnia, odbyło się spotkanie w tej sprawie w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

REKLAMA

70-metrowy obiekt z chodnikami i ścieżką rowerową zastąpi przejazd w ciągu ul. Ciężkowickiej. Nowy obiekt zwiększy bezpieczeństwo, usprawni komunikację drogową i skróci czas przejazdu na drugą stronę miasta. Poprawiona zostanie dostępność do kolei. Wiadukt zostanie wybudowany nad przystankiem Jaworzno Ciężkowice. Dostęp na perony ułatwią windy i schody. Na wiadukcie wybudowane zostaną przystanki autobusowe, dzięki czemu podróżni będą mogli wygodnie przesiąść się z komunikacji miejskiej do pociągu.

Wartość prac to ponad 54 mln zł. Projekt jest dofinansowany w ramach unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę” i powstaje we współpracy z miastem Jaworzno. Przewidywany termin zakończenia zadania to I kwartał 2023 roku.

Odbyło się dzisiaj tj. 28 grudnia także spotkanie w sprawie przekazania terenu pod budowę wspomnianego wiaduktu drogowego, który będzie szedł nad linią kolejową E30 w Ciężkowicach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele MZDiM, Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A.

Obecny przejazd kolejowo-drogowy
Obecny przejazd kolejowo-drogowy
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ