Awantura na konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej o cenach energii

REKLAMA

Na terenie bloku 910MW w Jaworznie odbyła się 15 stycznia konferencja Platformy Obywatelskiej w sprawie wysokich cen energii w Polsce. Spotkanie za sprawą zgromadzonych na miejscu związkowców miało chaotyczny przebieg.

REKLAMA

Przed wyłączonym z eksploatacji od czerwca 2021 roku blokiem 910 MW odbyła się konferencja Platformy Obywatelskiej, na której pojawili się posłowie Wojciech Saługa i Borys Budka. Spotkanie dotyczyło rosnących cen energii w kraju. Przebieg konferencji był niezwykle chaotyczny.

Gdy głos próbował zabrać poseł Wojciech Saługa, był zagłuszany przez związkowców. Występujący ze strony PO twierdził, że wysokie ceny energii to m.in. efekt tego, że blok 910 MW stoi zepsuty od czerwca ubiegłego roku. Przedstawiciele Solidarności się nie zgadzali, głośno zgłaszając sprzeciw. Za obecne ceny energii obwiniali Platformę Obywatelską, w szczególności Donalda Tuska i Ewe Kopacz, oraz regulacje Unii Europejskiej.

Związkowcy zarządzali okrągłego stołu w sprawie polskiej energetyki. Wojciech Saługa w imieniu PO zadeklarował przystąpienie do rozmów, wzywając również premiera Mateusza Morawieckiego do udziału w rozmowach.

Wojciech Saługa – komentarz po konferencji o cenach prądu

Sebastian Gola prezes Tauron Wytwarzanie – komentarz po konferencji

Rafako ponownie w tarapatach. Naprawa bloku 910MW z kolejnym opóźnieniem?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. No jak można tak nakrzyczeć na takich mężów stanu jak szanowny poseł Borys Budka czy Saługa . Oni mają świetny plan dla Polski to osiem gwiazdek . A jak wygrają wybory to u nich sami fachowcy jak Jachira ,Starczewski ,Lempart itp