REKLAMA

Dla kogo komora hiperbaryczna jest dobra? Kto może skorzystać z tej metody leczenia? Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy zastanowić się, czym jest komora hiperbaryczna, jak działa i co dzięki niej można leczyć. Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszym wpisie.

  1. Jak działa komora hiperbaryczna?
  2. Co można leczyć w komorze hiperbarycznej?
  3. Kiedy widać efekty po terapii hiperbarycznej?

Komora hiperbaryczna nie jest nowością, ponieważ urządzenie wykorzystuje się w medycynie od wielu lat. Jednakże dopiero w ostatnim czasie zyskała ona sporej popularności. Coraz częściej zabieg w komorze hiperbarycznej proponuje się jako dopełnienie przeróżnych terapii – a czasami nawet jako alternatywną opcję. Jak działa komora hiperbaryczna? Co dokładnie można leczyć w komorze? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Jak działa komora hiperbaryczna?

Komory hiperbaryczne dostępne są w wielu wariantach. Do najpopularniejszego urządzenia zalicza się jednoosobowe rozwiązanie w wersji poziomej, umożliwiającej położenie się na czas zabiegu w komfortowych warunkach. Zabieg w komorze hiperbarycznej jest bardzo bezpieczny, ponieważ każde urządzenie musi spełniać wszystkie aktualne wymagania i standardy związane z produkcją urządzenia. Dobre i bezpieczne komory hiperbaryczne to również takie, które wyposaża się w zaawansowany system komputerowy, kontrolujący automatycznie i na bieżąco zarówno poziom ciśnienia, jak i wszystkie inne pozostałe funkcje. W wielu komorach montuje się także okienko, dzięki któremu pacjent nie ma uczucia klaustrofobii.

Wiele zainteresowanych błędnie myśli, że w komorze hiperbarycznej znajduje się tlen. Otóż w nowoczesnych urządzeniach tlen podaje się przed odpowiednią maskę. Jeśli szukasz miejsca, gdzie bezpiecznie i w komfortowych warunkach przejdziesz przez tlenoterapię, gwarantujemy, że komora hiperbaryczna oxyTerapia spełni Twoje oczekiwania. Nie zwlekaj i już teraz zapisz się na zabieg!

Co można leczyć w komorze hiperbarycznej?

Tlenoterapię poleca się w wielu przypadkach. Do najpopularniejszych zalicza się regenerację organizmu, dotlenienie mózgu czy w celu poprawienia wydolności organizmu. Ponadto seans w komorze hiperbarycznej poleca się również w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, przy trudno gojących się ranach, przy miażdżycy czy nadciśnieniu, a także podczas chorób autoimmunologicznych. Zabieg ten doskonale sprawdzi się także w momencie, gdy mamy problem z martwicą oraz w ramach terapii cukrzycy. Tlenoterapię nierzadko stosuje się przy otyłości, chorobie dekompresyjnej czy niewyjaśnionym niedosłuchu. Coraz częściej na seans w komorze hiperbarycznej wysyła się osoby cierpiące na migreny. Warto wiedzieć również, że komora hiperbaryczna rekomendowana jest także osobom po przeszczepie – szczególnie w sytuacji, gdy istnieje jakiekolwiek ryzyko odrzutu.

Kiedy widać efekty po terapii hiperbarycznej?

Jeśli nie ma przeciwwskazań, zabiegi w komorze hiperbarycznej możesz wykonywać nawet codziennie. Pierwsze jakiekolwiek efekty widać już po 3 lub 4 zabiegach. Sam zabieg rozpoczyna się od kilkuminutowego zanurzaniem się, podczas którego zwiększa się ciśnienie w urządzeniu do odpowiedniego parametru. Następnie wewnątrz komory przy najwyższym poziomie ciśnienia dostarcza się tlen. Ostatnim etapem zabiegu jest również kilkuminutowe wynurzanie.

Standardowo zabieg w komorze trwa od 60 do 90 minut. Nie rekomenduje się, by wydłużać czas zabiegu. Od 60 do 90 minut to nie tylko bezpieczny, ale i stosunkowo wystarczający okres. Terapia hiperbaryczna przynosi świetne efekty, jednak do komory hiperbarycznej powinny wejść osoby, które rozumieją jak działa i wiedzą, jak prawidłowo z niej korzystać. W warunkach zwiększonego ciśnienia wydolność organizmu jest inna, dlatego z tlenoterapii hiperbarycznej korzysta coraz więcej osób.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki