Biżuteria z kamieniami zodiakalnymi

Historia łączenia kamieni ze znakami zodiaku, według niektórych wywodzi się z Księgi Wyjścia, gdzie pierwszy kapłan Izraelitów nosił napierśnik z dwunastoma kamieniami. Uznawano, że posiadają one magiczne moce. Na pamiątkę wierni zaczęli nosić wspomniane dwanaście kamieni szlachetnych. Z czasem zaczęto używać ich pojedynczo, łącząc kamienie z porami roku. To przełożyło się bezpośrednio na połączenie do znaków zodiaku. Te sięgające tysięcy lat podziały pokrywają się z tymi, które zostały ustalone i wymyślone przez amerykańskie stowarzyszenie jubilerów na początku XX wieku do każdego znaku zodiaku. Ta historia nie posiada jednak żadnych przekonań czy drugiego dnia. Za tym podziałem kryły się jedynie chęci zarobkowe.

Znak zodiaku a kamień

Ciemnoniebieski szafir to kamień przeznaczony dla byków, który ma za zadanie pomóc w pozbyciu się zazdrości. Z kolei szmaragd jest zarezerwowany dla raka, któremu ma pomóc w docenieniu ważnych wydarzeń. Warto zapoznać się ze znaczeniem poszczególnych kamieni, które zostały przypisane do twojego znaku zodiaku, nawet jeżeli nie do końca ufamy w mistyczną moc kamieni. To także świetny pomysł na prezent. Aby odnaleźć kamień przypisany do twojego znaku odwiedź sklep online z biżuterią. Dla tych, którzy nie przepadają za naszyjnikami, a wolą coś drobniejszego świetnie sprawdzą się pierścionki elastyczne.

Kamienie naturalne – mała rzecz o wielkiej mocy

Wiara w magiczną moc kamieni może wydawać się dziwna, ale takie amulety stosowano od tysięcy lat. Od zawsze pragniemy wierzyć, że istnieje coś co ochroni nas przed złem i doda otuchy w najgorszych momentach. Czasami warto uwierzyć.

Lapis lazuli

Piękny kamień o niespotykanym niebieskim kolorze. Na pierwszy rzut oka wygląda jak wytwór ludzi, a jest to prawdziwy kamień naturalny. Od zawsze uważano go za kamień niosący pomoc i posiadający moce uzdrawiające. Pomaga ludziom w depresji, bezsenności. Potrafi także przynieść ulgę w bólach różnego pochodzenia oraz dodać sił witalnych. Poprawia także jasność umysłu, więc polecany jest dla osób posiadających problemy z mową czy wystąpieniami publicznymi.

Kamień księżycowy

Kamienie księżycowe są niezwykłe poprzez blask jaki z nich płynie. Ich nazwa pochodzi stąd, że dawniej wierzono, że to właśnie w tych kamieniach zamknięty jest blask księżyca. Kamienie księżycowe występują w biżuterii zarówno w postaci wisiorków jak i koralików z których tworzy się piękne naszyjniki z kamieniami. Ze względu na podobna strukturę pięknie prezentują się także zamknięte w naszyjnik z perłami.

Kryształ górski

Kryształ górski ze względu na swój wyjątkowy wygląd wykorzystywany był do tworzenia kul, w których przepowiadano przyszłość. Służył on także do zwalczania czarnej magii oraz jako łącznik z duchami. Jest on także kamieniem leczniczym. Co ciekawe podobną do niego strukturę posiadają nasze: krew, limfa, tkanka tłuszczowa oraz system nerwowy. Stosuje się go w chorobach tarczycy oraz ma wpływ na organy wewnętrzne w tym nerki i narządy płciowe.

 

 

 

 

 

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki