Już za niedługo, bo 17 stycznia, rozpocznie się nabór do klas I jaworznickich szkół podstawowych. Co powinni wiedzieć rodzice przyszłych pierwszoklasistów?

Nabór – tak jak rok temu – będzie odbywał się drogą elektroniczną. 17 stycznia o godzinie 8.00 nastąpi otwarcie strony internetowej – wcześniej logowanie i rejestracja nie będą możliwe. System zostanie zamknięty 14 lutego o godzinie 15.

Z kolei od 1 lutego 2022 r. od godz. 8:00 zostanie udostępniony program dla rodziców kandydatów spoza obwodu. System pozwala na rekrutację elektroniczną równocześnie do 3 oddziałów klas I wybranych szkół podstawowych w kolejności zgodnej z preferencją.

Rodzice będą mogli zgłosić swoje dziecko do trzech placówek, w kolejności zgodnej z preferencją.

Rodzice nie mający możliwości elektronicznego wypełniania wniosku, wszelkie informacje uzyskają od dyrekcji preferowanej przez siebie szkoły podstawowej.

Uwaga! Rekrutacja uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów integracyjnych w szkołach podstawowych będzie przeprowadzona oddzielnie – rodzice dzieci z niepełnosprawnością powinni zgłosić się do Wydziału Edukacji (ul. Stefana Dwornickiego 5, pok. 9), a po pobraniu wniosku o zapewnienie odpowiedniej formy kształcenia, dostarczyć do go kancelarii Urzędu Miejskiego w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 33.

Poniżej zamieszczamy harmonogram postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2022/2023.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki