Kolejna wątpliwa jakość wykonania drogi. Kostka przy MDK się rozpada

Nawierzchnia drogowa z kostki na ulicy Inwalidów Wojennych powoli zaczyna być w opłakanym stanie. Wpływ ma na to duży ruch oraz nie do końca przemyślana inwestycja.

REKLAMA

Miasto Jaworzno swego czasu podjęło decyzje o skameralizowaniu ulicy Inwalidów Wojennych, dlatego postanowiono nawierzchnie drogową wokół Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków wyłożyć kostką, dla lepszego efektu. Trzeba przyznać, że decyzja z początku wydawała się bardzo dobrą, gdyż rejon wspomnianej ulicy stał się dużo atrakcyjniejszy, niż to drzewiej bywało.

Po dłuższym jednak czasie możemy śmiało uznać, że nie przewidziano jednego, bardzo dużego natężenia ruchu. Świetnie prosperujący, wyremontowany, z nową salą teatralną dom kultury przyciąga ogrom widzów z Jaworzna i nie tylko, do tego sąsiedztwo szkoły muzycznej, dwóch przedszkoli, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz bloku mieszkalnego sprawia, że dziennie przejeżdża tamtędy setki samochodów, co oczywiście przekłada się na stan drogi. Wystarczy postać na ulicy parę minut, aby naliczyć od kilku do nawet kilkunastu poruszających się nią samochodów. Okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę, że choć bardzo ładna, to jednak mniej wytrzymała od asfaltu kostka, zaczyna się sypać. Powoli powstają dziury, kostka się rozjeżdża, zapada, a nawet gdzieniegdzie w całości wychodzi z nawierzchni drogi. Nie wpływa to tylko na estetykę tego miejsca, ale także na jego funkcjonalność. W końcu nikt nie lubi jeździć po wertepach i narażać się na uszkodzenia samochodu.

Kameralizacja tego miejsca i jego modernizacja sprawiła także, że jest obecnie mniej miejsc parkingowych. Zważywszy na duże zainteresowanie wydarzeniami w MDK, mieszkańcy parkują wszędzie, dlatego oprócz niszczejącej drogi, niszczeją także trawniki, które wykorzystywane są jako miejsca parkingowe.

Czy władza planuje przedsięwziąć akcje „kostka od.Nowa” jak to miało miejsce z jaworznickim rynkiem? Tego jeszcze nie wiadomo, ale użytkownicy ulicy Inwalidów Wojennych liczą, że wkrótce droga zostanie naprawiona i że wydarzy się to, zanim zniszczeje bardziej niż teraz i że stan ulicy wróci do tego, który był tuż po zakończonym remoncie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki