Miejsce dla uchodźców z Ukrainy już przygotowane

Na miejsce tymczasowego pobytu uchodźców z Ukrainy została zaadaptowana sala gimnastyczna Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy alei Piłsudskiego 88. Trzeba przyznać, że jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

REKLAMA

Na uchodźców czekać będzie 14 oddzielonych od siebie pomieszczeń, w których znajdują się po dwa łóżka dla osób dorosłych oraz jedno dla dziecka. Każde pomieszczenie ma również podłączony prąd oraz indywidualne światło.

Na przybyłych Ukraińców czekać będzie także wspólna strefa, w której będą mogli razem spędzić czas, zjeść posiłek czy obejrzeć telewizje. Ponadto dostępne są dwa komputery, drukarka oraz Wi-Fi.

Zapewniony jest również cały sanitariat i produkty pierwszej potrzeby. Na najmłodszych czekać będzie także kącik do zabaw, aby mogły jak najlepiej znieść nowe okoliczności, które je spotkały i których nie do końca rozumieją. Kilkanaście osób, na które nadal czekają pracownicy MCKiS-u, będzie miało zagwarantowane bardzo dobre warunki pobytu tymczasowego.

Punkt przejściowego odpoczynku i noclegu dla uchodźców z Ukrainy

Wspólna strefa pobytu
Kącik dla dzieci
Kącik dla dzieci
Strefa medialna
Strefa pierwszej potrzeby

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki