Dzień Zwycięstwa w Rosji obchodzony jest 9 maja. Co roku Putin hucznie świętuje pokonanie przez ZSRR nazistowskich Niemiec w czasie II wojny światowej. Czy w tym roku ma co świętować?

Grupa przyjaciół z Jaworzna,  jak potwierdziła, postanowiła we własnym zakresie uszyć ogromną Ukraińską flagę, aby okryć w tym szczególnym dniu,pomnik upamiętniający Rosyjskich zbrodniarzy.

REKLAMA

Przyjaciele nie są członkami żadnej grupy ani partii – działają oddolnie, aby solidaryzować się z walczącą o wolność Ukrainą i doprowadzić do likwidacji pomnika.

Oczywiście, jak podkreślają, absolutnie nie mają na myśli likwidacji grobów, a jedynie samego monumentu.

Jedna osoba z grupy specjalnie kupiła maszynę do szycia, aby stworzyć flagę przykrywającą cały pomnik, który znajduje się przy Cmentarzu.


- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

28 KOMENTARZE

   • Jeśli na coś się powołujesz sieroto, to chociaż przeczytaj . W tym artykule z 2015 r napisano „na tym cmentarzu spoczywają również żołnierze francuscy i polscy.
    Jak zwykle nic nie rozumiesz ,nie chodzi o to by profanować groby kogokolwiek ale by nie czcić pomników agresorów.
    Zwracam też twoją uwagę na fakt że wpis mój dotyczył leśnych dziadków z Jaworzna i pomnika z Jaworzna . Nie pisałem ,że hrabia Bul składał kwiaty żołdakom bolszewickim którzy napadli na Polskę w 1920r . Po co więc piszesz jak zwykle nie na temat.

    • Ależ chłopczyku ja wiem co napisano i wiem z którego roku jest artykuł.
     Faktycznie „Jak zwykle nic nie rozumiesz” przecież masz wprost napisane:
     „złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą pochowanych tam żołnierzy Armii Czerwonej” – czyli nie na grobach francuzów i polaków. Ale jak zwykle zrozumiałeś co Ci pasowało.
     A cmentarze politycy odwiedzają tylko kiedy jest to potrzebne do politycznej układanki. Sławny lot do Smoleńska też był z powodów politycznych, w latach poprzedzających katastrofę politycy nie latali do Katynia.

 1. Po pierwsze, wiem że jesteś ofiarą systemu edukacji ale przypominam iż, pisząc Francuzów ,Polaków należałoby używać dużej litery o czy wiedzą dzieci z podstawówki .
  Po wtóre, ta pani nie jest chyba członkiem PIS ale dziennikarką i to gdzie i komu złożyła kwiaty 7 lat temu to jej prywatna sprawa i nie ma się to nijak do pomnika w Jaworznie i starych komuchów z SLD z Jaworzna o.

  • Ależ ma się do komuchów i PiSu tak samo jak Piotrowicz i cała reszta komuszej gwardii w PiSie. No ale jak już rozmawialiśmy PiS lubi stare minione czasy i czerpie z tych wzorców pełnymi garściami od pomysłów po ludzi.
   Już Ci to pisałem wiem że lubisz powtórzenia: skoro ja jestem ofiarą systemu edukacji to kim jesteś ty skoro nie radzisz sobie z taką ofiarą jak ja 🙂 A tak to już też omawialiśmy biedo intelektualna.

   • Na jakiej podstawie twierdzisz sieroto, że nie radzę sobie z „taką ofiarą” jak ty ? Po wtóre, co mnie obchodzi ktoś taki jak ty, bym sobie z nim radził lub nie ? Nie dość, że piszesz z błędami (każdemu się zdarza)to jeszcze piszesz bełkotliwe banialuki w rodzaju komuch Piotrowicz, PIS = PZPR i takie inne głupoty narażając się na śmieszność. . Żałość człeka ujmuje.

    • Znów się powtarzasz i robisz z siebie …. Mamy znów banialuki ofiary systemu edukacji na które taki „geniusz” jak ty nie potrafi sensownie odpowiedzieć ani ich obalić używając faktów i argumentów. Zamiast nich są wyzwiska itp itd. To zrozumiałe to wywołuje u ciebie uczucie żałości.
     Bajka o obchodzeniu to nieudolna próba zakrycia tego co napisałem powyżej. Nie obchodzi to po co odpisujesz?

     Kim wg propagandy partyjnej Piotrowicz? Prokuratorem broniącym ucusnionych przez władze ludowa?
     Wypisałem Ci kiedyś dlaczego uważam że PiS wzoruje się na PZPR, z żadnym punktem listy nawet nie próbowałeś polemizować. Standardowo dla twojego poziomu poleciały wyzwiska.

     • Twoja logika jest bardzo specyficzna .Napisałem „Po wtóre, co mnie obchodzi ktoś taki jak ty, bym sobie z nim radził lub nie” lecz z powyższego żadną miarą nie wynika bym miał ci nie odpisywać na twoje ujadanie . Cieszę się ,że mogę obnażyć głupotę liberalno- lewacką
      Po drugie czy ty rozumiesz słowo żałość? Mam nieodparte wrażenie ,że nie .
      Po trzecie ,tradycyjnie piszesz że cię przezywam .Może poskarż się mamie albo idź z tym do pani przedszkolanki .

 2. siwy !
  Zrozum człowieku, że ktoś może mieć poglądy inne niż ty. Załóż sobie bloga i wyświetlaj swoje poglądy na świat. Zobaczysz ile ludzi to interesuje bo na tym portalu prawie nikogo. Z każdym się sprzeczasz nie zależnie od meritum.

  • Niezależnie piszemy razem. Po drugie pokaż mi pisemne pełnomocnictwo do wypowiadania się w imieniu wszystkich ! Po trzecie przeczytaj z trzy razy to co sam napisałeś i weź to sobie do serca własne słowa
   „Zrozum człowieku, że ktoś może mieć poglądy inne niż ty. Załóż sobie bloga i wyświetlaj swoje poglądy na świat”. Właśnie, to nie jest blog będący twoją własnością. Moje poglądy nie muszą ci się podobać a ja mam prawo je wyrażać .

    • No popatrz ty ,niejaki Kibic 1957 napisał o mnie „Załóż sobie bloga i wyświetlaj swoje poglądy na świat.” Czyli on uważa że mam SWOJE poglądy .Oj sieroty ,sieroty ustalcie jedną ,niesprzeczną linie ataku, bo pisanie ciągle że was dzieciaki przezywam i coś kopiuję ,że nie rozumiem ,że partyjny przekaz to trochę słabe i nudne.

     • No, no pomimo że jestem jak to mnie tu określono ministrantem po WUMLu biedą intelektualną to gdybym chciał to bym rozumiał.
      Rozumieć to znaczy wg was mieć takie poglądy jak wy . Wasi poprzednicy polityczni mieli lepsze metody jak wymusić „rozumienie” np zatrudniali w UB manicurzystów co wyrywali paznokcie Polakom nie rozumiejącym konieczności dziejowej . Tatuś Cimoszewicza ,brat Michnika , ojciec Komorowskiej i cała plejada czerwonych bydlaków . A tu pan __ pisze o prokuratorze Piotrowiczu którego całą winą było że tak jak niemal wszyscy prokuratorzy i sędziowie należał do PZPR . To nie Piotrowicz był twórcą komuny w Polsce ,Wedle stawu grobla.

 3. Kup sobie książkę „Resortowe dzieci” może ci to rozjaśni w głowie ,kto wie lub otwórz internet i poszukaj.https://pl.wikipedia.org/wiki/Resortowe_dzieci._Media
  Jeśli chcesz bym ci wymienił wszystkich popleczników, sługusów i zbrodniarzy komunistycznych to mnie przeceniasz . Nie jestem IPN, a i nawet tam nie ma wyczerpujących danych .Ja wymieniłem tytułem przykładu trzech ,Stefana Michnika ,ojca Cimoszewicza i rodziców Komorowskiej. Chyba nie sądzisz że te trzy przykłady to już wszyscy którzy tworzyli komunę stosując terror.

  • Naprawdę tak myślisz czy udajesz .? Nie rozróżnisz np. ojca Cimoszewicza czy ojca Kwaśniewskiego którzy katowali patriotów od szeregowych koniunkturalistów. Taki np tatuś prof. Safjana współpracował z nazistami i z sowieckim Śmierszem czy chcesz go porównać do Piotrowicza czy Rajmunda Kaczyńskiego ? Ogarnij się i nie pisz głupot.

    • Oto logika Kibica 1957 . Szeregowy prokurator Piotrowicz i tysiące sędziów i prokuratorów niewinny bo były inne czasy ,tamci winni bo takie były czasy . Ty też nie jesteś winny tego ,że piszesz bzdury bo takie są czasy ale jak przyjdą inne czasy to kto wie może i ty będziesz pisał prawdę .

     • Pisz prawdę o tym szeregowym prokuratorze:” W 1990 został powołany na stanowisko prokuratora rejonowego w Krośnie. W latach 1992–1995 kierował międzyrejonowym działem śledztw w Krośnie. W 1992 powołano go na stanowisko prokuratora Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie. Od 1994 do 2002 zasiadał w Sądzie Dyscyplinarnym dla Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnej. „

    • No doprawdy, ogromne są przewinienia Piotrowicza . Kibic 1957, uczepiłeś się gościa jak rzep psiego ogona . Gdyby ktoś nie znał historii okrucieństw i terroru komuny to z twoich enuncjacji mógłby wnioskować że Piotrowicz odpowiada za całe zło PRL. Czyli np taki Salomon Morel ,Bristigerowa, Michnik, Kraśko czy dziadek red. Węglarczyka (ubek Światło)lub tatuś Moniki Olejnik a później , Urban, czy Piotrowski /morderca księdza Popiełuszki / i cała plejada czerwonych bydlaków to byli fajni goście w porównaniu do Piotrowicza. Chyba jednak musisz się ogarnąć.