Siła Przyjaźni – program Falochron ”Młodzież dla Młodzieży”

W dniu 27.04.2022r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach odbył się Happening pod hasłem „Siła Przyjaźni” w ramach ogólnopolskiego programu Falochron ”Młodzież dla Młodzieży”, który został wsparty przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie.

REKLAMA

Pomysłodawczyniami i organizatorkami były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie Małgorzata Mackiewicz, Monika Magiera-Pol oraz Magdalena Suropek-Dygoń.

Celem wydarzenia było propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od zachowań ryzykownych, zainteresowanie dzieci i opiekunów tematyką cyberbullyingu oraz aktywizacja środowisk szkolnych z zakresu działań prospołecznych.

Temat został wprowadzony poprzez spot reklamowy pod hasłem „Wszystko w Twoich rękach!”, którego inicjatorami i realizatorami byli uczniowie Osiemnastki z kl.8c i 7c.
W kadrach zostały uchwycone momenty z życia szkolnego i rodzinnego.

Uczniowie przeprowadzili wśród mieszkańców Jaworzna wywiady dotyczące przyjaźni pytali m.in. czy ludzie się przyjaźnią, czy warto się przyjaźnić. W imprezie wykorzystana została bajka terapeutyczna oraz teatr cieni.

Materiał zainspirował młodzież do twórczej pracy w grupach z wykorzystaniem metody metaplanu, który pomógł uporządkować fakty i ich pomysły. Ekspert z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaworznie p. Wioleta Kotrys podsumowała pracę uczniów.

Przerywnikiem intensywnej pracy intelektualnej były zabawy integracyjne z nietypowymi przedmiotami, podczas których było mnóstwo śmiechu, radości i pozytywnej energii.
Grupa młodzieży nawiązała nowe znajomości, które liczymy, że przetrwają lata.

Zwieńczeniem było wspólne odśpiewanie hymnu wydarzenia pt. ”Przyjaźń”.

Mamy nadzieję, że uroczystość na stałe zagości w harmonogramie wydarzeń szkolnych.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wielkie serca sponsorów: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie, Zakład ciastkarsko-piekarski Janina Banasik oraz Nadleśnictwo Chrzanów.

Serdecznie Dziękujemy!

Organizatorki przedsięwzięcia Małgorzata Mackiewicz, Monika Magiera-Pol, Magdalena Suropek-Dygoń.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki