Znany jaworznickiej policji mieszkaniec Dąbrowy Narodowej został zatrzymany po awanturze domowej do której doszło w niedzielę 19 czerwca przy ulicy Kolonijnej. Wezwana policja zastała awanturującego się 28-letniego mężczyznę, który miał grozić jednemu z domowników. Po przyjeździe policji, agresor zabarykadował się w swoim domu.

Na miejsce przybyli policyjni negocjatorzy, którzy po około dwóch godzinach dostali się do mieszkania.

REKLAMA

W tym domu od dłuższego czasu dochodziło do przemocy domowej. 28-letni mężczyzna dopuszczał się rękoczynów wobec bliskich. Młody mężczyzna co rusz wszczynał awantury, w trakcie których znęcał się nad swoją matką w sposób fizyczny i psychiczny. Zatrzymanie mężczyzny nastąpiło po zgłoszeniu osoby trzeciej, że w mieszkaniu może dochodzić do aktów przemocy.

Mieszkańcy Dąbrowy Narodowej mówili również że słyszeli odgłosy przypominające strzały z broni palnej. Policja jednak nie potwierdza faktu, że ktokolwiek używał broni palnej w tym czasie i okolicy. Policjanci za to ujawnili w mieszkaniu niebezpieczne ostre narzędzia. 

Sprawca trafił do aresztu i został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. We wtorek sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet na okres 5 lat.

Agresor jest podejrzany o znęcanie się nad swoją matką. Za przemoc domową grozi mu do 5 lat za kratami.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ